Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP Çankırı İl Kadın Kolları’ndan Yerli Malı Haftası Etkinlikleri

15 Aralık 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»MHP Çankırı İl Kadın Kolları’ndan Yerli Malı Haftası Etkinlikleri
MHP Çankırı İl Kadın Kolları’ndan Yerli Malı Haftası Etkinlikleri

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Huriye YILMAZ;
Yerli malı Yurdun malı, her Türk onu kullanmalı…

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Kadın Kolları tarafından, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle ‘Bozkurt kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye destek verir’ etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Huriye YILMAZ, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN’in eşi Betül ESEN ve partililer katıldı.

Yılmaz, “MHP Çankırı İl Kadın Kolları Başkanlığı 12-18 Aralık Yerli Malı Haftası kapsamında Çankırı’mızın yüzde yüz yerli olan Kaya Tuzumuzu dağıtarak halkımızın çorbasında yerli tuzumuz olsun istedik dedi.”

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz yerli ve milli üretimi desteklemenin önemine değindi.

MHP Çankırı İl Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, “Resmî adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kısaca Yerli Malı Haftası 1. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amacıyla ilan edilmiştir. Atatürk başkanlığında, 1923 yılında İzmir İktisat Kongresi toplanmış ve bu kongrede yurdun bağımsızlığının korunması, yerli mallar üretilmesi ve kullanılması kararı alınmıştır. Dönemin başbakanı İsmet İnönü 12 Aralık 1929 tarihinde TBMM’de bu yönde bir konuşma gerçekleştirip ulusal ekonomi, yerli malı ve tutumlu olma konularının altını çizmiştir. 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlanmaya başlamıştır 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirmiştir.” dedi.

Yılmaz, “Bugün işten kaçma, yarın avuç açma. Ekmek olmayınca, yemek olmaz Yerli malı Türk’ün malı, her Türk onu kullanmalı… Atasözleri ile Ülkemizde üretilen, yetiştirilen ürün ve malların tüketimini arttırmak için her yıl çeşitli etkinliklerin düzenlediği Yerli Malı Haftasını kutladık.”

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Kadın Kolları Başkanlığı 1.000 Adet tuz dağıtımının ardından Etkinliğe Korgun Sevgi Evlerinde Devam Etti.

Yılmaz, “Çocukların yerli malının önemini kavraması için, Korgun ilçemizde bulunan Sevgi Evlerindeki çocuklarımızla güzel bir gün geçirmek istedik. Bizlere bu etkinlikte Korgun Belediye başkanı Sayın Hasan Hüseyin KOZAN ve eşi, Çankırı Belediye Başkanı sayın İsmail Hakkı ESEN beyin eşi Betül ESEN hanımla birlikte kıymetli kadınlarımız ve partililerimiz eşlik ettiler. Çocuklarımızla eğlenceli bir gün geçirdik, onları mutlu görmek bizleri de mutlu etti. İhtiyaçlarının olup olmadıkları konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. Ziyaretimiz amacına ulaşarak son buldu” dedi. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi