Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mesleğim Hayatım Portalı Açıldı

28 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Mesleğim Hayatım Portalı Açıldı
Mesleğim Hayatım Portalı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Meslek Liseleri ve Sektörü bir araya getirebilmek adına “Mesleğim Hayatım” portalını hayata geçirdi. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Meslek Liselerinin ekonomiye daha fazla katkı sunması amacı ile oluşturulan bu portalda iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısının sağlıklı bir zeminde yürütülmesini gerçekleştirmek amaçlanmaktadır.

“Mesleğim Hayatım” portalında; mesleki ve teknik öğretim okullarına tanıtım ve yönlendirme, “e-devlet” entegrasyonu ile ustalık-kalfalık belgelerini sorgulayabilme, meslek lisesi mezunu öğrencilerin iş ilanlarına erişmesi, okuldaki öğrencilerin de staj konusunda bilgi edinmesi, meslek lisesi öğrencileri için yurt dışı eğitim olanakları, yurt/burs imkânları, mesleki okul ve kurslara erişim gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlı Ziya SELÇUK, “Eğitim, üretim, istihdam burada buluşuyor. Çok önemli bir adım. Meslek Lisesi öğrencilerimizle sektör temsilcilerimizi buluşturacağımız bu portal mezunlarımızın da rehberi olacak. Mesleki eğitim yükseliyor” dedi.

“Mesleğim Hayatım”  portalına https://meslegimhayatim.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi