Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LÜTUF DEĞİL, HAKKIMIZI İSTİYORUZ

25 Ocak 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»LÜTUF DEĞİL, HAKKIMIZI İSTİYORUZ
LÜTUF DEĞİL, HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş’in yazılı basın açıklamasıdır.

“Döviz kurunun son 1 yıl içindeki artışı yerli yabancı fark etmez her ürüne misliyle yansıtıldı. İndirim kampanyaları, vergi indirimleri ve hatta döviz kurunun gerilemesine rağmen birçok ürün ve hizmette yapılan zamlar geri çekilmedi.

Sebze meyve fiyatları bir kenara, her ailenin 1 ay içinde evine aldığı temizlik ve gıda ürünlerinde marketlerdeki fiyat artışları geçen yılın sonu ile karşılaştırıldığında % 75’ler mertebesinin altına inmedi. TUİK in hesaplamalarına kargalar bile güler. Biz pinpon topu ya da gazyağı lambası fitili almıyoruz. Bizlerle dalga geçilmesin. Gerçek enflasyon hesap edilsin. Hükümet mutfaktaki yangını görsün. Görmüyorsa aşağıdaki tabloya baksın.

Bizler bu tablo karısında memur ve emeklilerimiz için ek zam yapılmasını istiyoruz. Çünkü durum  gerçekten vahim. Memur ve emeklinin alım gücü, son bir yılda aylık ortalama 413,17 TL azalmıştır. Kamu çalışanlarına verilecek ek zam piyasalara can suyu olacaktır” diyen TBS Şube Başkanı Metin Memiş, “Ek zammı lütuf değil hakkımız olarak görüyoruz. Toplu sözleşme masasında buçuk zamma evet diyen yetkili konfederasyon attığı imzanın altında kalmıştır. Malum senin bir kere de memur için meydanlara inmelerini, andımıza karşı çıkacaklarına memur için mücadele etmelerini ve  bu haklı mücadelemize köstek değil; destek olmalarını bekliyoruz. ”dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi