Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lider Bahçeli’den Çankırı’ya teşekkür ziyareti

15 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Lider Bahçeli’den Çankırı’ya teşekkür ziyareti
Lider Bahçeli’den Çankırı’ya teşekkür ziyareti

Kastamonu ziyareti sonrası Çankırı’ya gelen Bahçeli’yi Kenbağ mevkiinde Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP İl Başkanı Hasan Çakır ve partililer tarafından karşıladı. 

Buradan kent merkezine konvoy halinde hareket eden MHP Lideri Bahçeli,  belediye binası girişinde coşku ile karşılandı.  MHP Lideri Bahçeli, 15 yıl sonra MHP’ye geçen Çankırı Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyerek “Bu süreç içerisinde Çankırı, parlak günlerini yaşayacak.” dedi. 

Belediyenin şeref defterini imzalayan MHP Lideri Bahçeli’ye günün anısına şehrin tuzdan yapılmış anahtarı ile köstekli saat hediye edildi.

Bahçeli basına kapalı gerçekleştirilen ziyaretin ardından Milli İrade Meydanı’nda Çankırılılara hitap etti.

“Çok şükür bir kez daha Çankırı’dayız, yeniden sizlerle kucaklaşıyoruz” sözleri ile konuşmasına başlayan Bahçeli, Çankırı’nın demokratik tercihi, Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek ve teveccühün kendi nazarlarında muazzam bir taltif ve mükâfat olduğunu belirterek “Bunun değerini kesinlikle bileceğiz, emanetin hakkını vereceğiz. 13 Mart 2019’da Çankırı’da yapmış olduğumuz açık hava toplantısında, ‘Çankırı için elimizi taşın altına koymak istiyoruz’ demiştim. Çankırı Belediyesi’ne üç hilalin yakışacağını söylemiştim. Bununla birlikte ‘Çankırı’da MHP’nin zamanı geldi’ öngörüsünde bulunmuştum. Çok şükür o zaman gelmiş, MHP’de gönüller buluşmuş, Çankırı Belediyesi’nde üç hilal yükseldi. 31 Mart seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren, belediye başkan adaylarımızı destekleyen Çankırılı kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YAPACAKLARIMIZ VAR

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Bayramören Belediye Başkanı Halil Muratoğlu, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan ve Yapraklı Belediye BaşkanıÖmer Güngör’ü tebrik eden Bahçeli şunları söyledi:

“31 Mart seçim sürecinde insanüstü bir gayret ve mücadele ruhuyla çalışan tüm dava arkadaşlarımızı ve parti teşkilatlarımızı içtenlikle takdir ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden başarıyla çıktı. Belediye sayısını en çok arttıran parti Milliyetçi Hareket oldu. Hiçbir başarı bizi rehavete sürüklemeyecek. Hep daha fazlası için mücadele edeceğiz. Bir adım önde olmak için çalışacağız. Milletimize hizmet için elimizden geleni çabayı göstereceğiz. Aldığımız emanete vefasızlık yapmayacağız. Üstlendiğimiz sorumluluğun altında ezilmeyeceğiz. Biliniz ki, Çankırı’nın desteğiyle bugün daha güçlüyüz. Çankırı’yla daha umutluyuz. Siz bize güvendiniz, biz size inandık, nitekim 31 Mart’ta Çankırı’da birlikte tarih yazdık. Allah hepinizden razı olsun diyorum. Çankırı için yapacaklarımız var. Çankırı için tutulacak sözlerimiz var. Çünkü Çankırı’yı Allah için çok seviyoruz. Huzur için çalışacağız. Çankırı’nın gelişmesi, güçlenmesi ve daha da güzelleşmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu vesileyle siyasi, fikri, köken ayrımı gözetmeksizin Çankırı’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı özlemle kucaklıyor, hepsine birden şükranlarımı sunuyorum.”

HAKKIN YOLUNDAYIZ

Bahçeli, Milliyetçiliğin özünde; ufuklar ötesini görebilme, ufkun ardına odaklanabilme, uzakları yakına getirebilme vizyonu bulunduğunu ifade ettiği konuşmasında buluşma yerlerinin Büyük Türkiye; buluşma noktalarının  imanlı Türk ferdinin kafası, kalbi ve cevher-i aslisi olduğunu ifade ederek belediyecilik anlayışlarını şu sözlerle dile getirdi:  “Milliyetçi Hareket Partisi’nin yönetimindeki tüm belediyeler bu gayeye uygun, bununla uyumlu çalışmalarını yapacaklar. Belediye demek umut demek. Belediye demek çare demek. Belediye demek günün 24 saati açık kapı demek. Siyasetimizin öznesi insan. O halde insanımıza mazeretsiz hizmet boynumuzun borcu. Bu aynı zamanda manevi ödevimiz, siyasi görevimiz. Hayatın huzurlu, güvenli, düzenli ve dengeli olması her vicdan sahibi insanın arzusu. Şüphesiz aksini düşünmek akla ziyan. Belediyeler hayatın bizatihi içindedir, öyle de olmak durumunda. Bu itibarla toplumun en ücra hücrelerine kadar sirayet eden, etmesi gereken siyasetin ana damarı belediyedir. Hayatın normal akışı içinde, insanla doğrudan temas eden, insanın sorunlarına kafa yorup bıkmadan, usanmadan, yüksünmeden samimi çözüm yolları arayan kim olursa olsun başımızın üstünde yeri var. İnsana tepeden bakan, insani haslet ve haysiyete tersten yaklaşan belediyelerde gelecek yok. Bunların varlık ve devamı halinde ise huzur olmayacak”

ÇANKIRILI KARDEŞLERİMİN DERDİ DERDİMİZ, SORUNU SORUNUMUZDUR

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışıyla, belediye yönetimlerinde göstermiş olduğu mümeyyiz farkıyla Türk siyasetinde müstesna, Türk milletinin gönlünde muteber bir yeri olduğunun altını çizerek şunları dile getirdi:

“Azı çok yapmak istiyoruz. Gariplere, düşkünlere, muhtaçlara, darda kalmışlara ulaşmak istiyoruz. Siyasete ahlak, adalet ve kalite katmanın peşindeyiz. Yol, asfalt, alt yapı, çevre düzenlemesi, park, bahçe, devasa yatırım ve hizmetleri yapmakla kalmayacağız, gönüllere gireceğiz. Memnun ve müftehir bir vicdanla ifade etmek isterim ki, MHP’li belediyeler beldeden ilçeye, ilden büyükşehir belediyelerine kadar sorumluluğunu üstlendiği her vatan köşesinde emanetin hakkını Allah’ın izniyle verecek. Bizim nezdimizde devlet işleri emanetullah. Bize göre belediyecilik bir gönül ve aşk işi. Öncelikle hissetmek, paylaşmak, duyarlılık ve adanmışlık ister. Yorulmak, vazgeçmek, bıkmak, yarı yolda bırakmak bizim belediyecilik ilkelerimiz arasında asla yok. Ayırmak, dışlamak, ötekileştirmek bize son derece uzak ve yabancı kavramlar. Belediyecilik ufkumuz bunun için dar ve kısa menzilli değil. Belediyecilik faaliyetlerinin merkezinde tamamen insan olmalıdır. İnsanımızın mutsuz olduğu yerde biz saadet bulamayız. Vatandaşımız huzursuzsa biz gece yastığa başımızı rahat koyamayız. Yüzlerde tebessüm yerine keder varsa, biz gönül rahatlığıyla yaşayamayız. Demem odur ki, aziz milletimin ve Çankırılı kardeşlerimin derdi derdimiz, sorunu sorunumuzdur. Bizim belediyecilik ilkelerimizin özünde dürüstlük, gönül, sabır, samimiyet, cömertlik ve sevgiyle sorunlara odaklanmak var. Akılla yoğrulan, vatana hizmet aşkıyla çarpan yürekler mutlaka her sorunu aşacak erdem ve enerjiyi kendilerinde bulacak.”

Bahçeli konuşmasının ardından Çankırı’dan ayrıldı.

Çankırı ziyaretinde Bahçeli’ye, TBMM Başkan Vekili Celal Adan, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkan Yardımcıları Edip Semih Yalçın, Deniz Depboylu, Sadir Durmaz, Kamil Aydın, Feti Yıldız, Mustafa Hidayet Vahapoğlu ile Divan Üyeleri Fatih Çetinkaya ile  Kadir Şekerci eşlik etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi