Dolar : Alış : 32.1874 / Satış : 32.2454
Euro : Alış : 34.9180 / Satış : 34.9809
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak 7 Yıllık Çalışmaları Ve Projeleriyle İlgili Basın Toplantısı Düzenledi

09 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak 7 Yıllık Çalışmaları Ve Projeleriyle İlgili Basın Toplantısı Düzenledi
Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak 7 Yıllık Çalışmaları Ve Projeleriyle İlgili Basın Toplantısı Düzenledi

Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, “Çankırı-Korgun Kurşunlu yolu yapımı ve Devrez Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya (Kızlaryolu) Barajı yapımına özellikle dikkat çekerek bu projeler Çankırı’nın tamamının projeleridir” dedi.

Kaymak, “Kurşunlu, Korgun, Çankırı Yolu’nun Nefes Borusu Olduğunu Söyledi”

Kurşunlu Belediye Başkanı Sn. Dt. Şakir Kaymak 05.02.2021 Cuma günü Saat 14:00’de Kurşunlu Belediyesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gazeteciler ile bir araya gelerek, 7 yıllık çalışmaları ve bundan sonraki projeleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya İlçe Başkanı Abdullah Karaşahin, İl Genel Meclis Üyesi Erol Demiröz ve İsmail Çimen, Belediye Meclis Üyesi İsmail Tepecam ve Şaban Özdemir katıldı.

Kaymak Yaptıkları Ve Yapacaklarını Anlattı

Başkan Şakir Kaymak ilk önce 2014-2019 yılları çalışmalarını anlattı. Kurşunlu İlçesine 35 km boru hattıyla Güldürcek barajından içme suyu getirdiğini 1000 tonluk içme suyu deposu yaptığını, itfaiye, garaj ve Kültür Merkezi binası yaptığını, her mahalleye mahalle evi yaptığını, Gençlik Merkezi, Yöresel ürünler pazarı, İlçe Stadı, açık ve kapalı halı sahalar, çok amaçlı sahalar, her mahalleye çocuk parkı, 2 tane mesire alanı yaptığını, 12 tane yeni araç aldığını, mezarlıkların etrafını yaptığını, yürüyüş yolları yaptığını anlattı.

Kurşunlu’ya kapalı hayvan pazarı yaptığını, İlimizdeki tek ruhsatlı hayvan pazarının kurşunluda olduğunu söyledi. Spora ve Sporcuya destek verdiğini, Kurşunlu Belediye Sporun 3 yıldır şampiyon olduğunu bu sene Bal Liginde oynayacağını söyledi. Kurşunlu ilçesine giriş çıkış kavşağını kazandırdığını, eğitime sürekli katkı vererek eğitimde Kurşunluyu ilçeler arasında seviye atlattığını, Kurşunluya modern bir hastane kazandırdığını söyledi.

2019-2020 yıllarında ikinci döneminde bir çöp aracı, bir kepçe ve bir zabıta arabası aldığını 4 araç daha alımına çıkıldığını, böylece araç parkının %60 oranında yenilendiğini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 110 adet hibe konteyner alındığını, Şehitlik parkının sil baştan yeniden yapıldığını, sanayi sitesi Ali Küskü parkı, 15 Temmuz Şehitleri parkı ve Anadolu parkının yapımıyla ilçemizde toplam 13 tane park ve mesire alanı yaptığını, bu alanda da ilçeler arasında iddialı olduğunu söyledi.

Başkan Şakir Kaymak 2019 ve 2020 yıllarında Çiyni ve Çavundur köylerini mahalle yaptığını, her iki mahallenin de doğalgaz dağıtımını yaptığını, Çiyni mahallesinde üst yapının ve mahalle bağlantı yolunun da tamamlanarak hizmete alındığını söyledi. Yine 2020 yılı içerisinde Kurşunlu Adalet Meslek Yüksekokulunun hizmete girdiğini, Kurşunlu Toplum Sağlığı Merkezini, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 binasının açılışının yapılarak Kurşunluya kazandırdığını söyledi.

D-100 karayolunun aydınlatılmasının tamamlandığını

kamagra oral jelly usa

, İlçe merkezinden geçen mandı deresinin ıslah edilerek ilçeye yeni bir cadde kazandırıldığını söyledi.

Gençlik Spor Bakanlığı ve Belediye arasında protokol yapılarak 6.500.000 TL değerinde Gençlik Merkezi yapımı projesinin de ihalesinin yapıldığını söyledi.

Milletvekillerimiz ve Valimizin girişimleriyle ilçemize bir Hükümet Konağı ve Adliye binası yapım projesinin de müjdesini verdi. Ayrıca KUZKA ile ortak yürütülen bir projeyle Kurşunlu Devlet Hastanesinin termal destekli bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesine dönüştürülmesi çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Başkan Şakir Kaymak İlçede yapımı devam eden iki büyük projeden bahsetti.

Çankırı-Korgun Kurşunlu yolu yapımı ve Devrez Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya (Kızlaryolu) Barajı yapımına özellikle dikkat çekerek bu projeler Çankırı’nın tamamının projeleridir dedi.

Başkan Şakir Kaymak Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolu Çankırı’yı büyütecek bir projedir Kurşunlu-Atkaracalar-Bayramören-Çerkeş ve İstanbul’u Çankırı Merkez- Korgun- Yapraklı –Eldivan ve Kızılırmak’a hatta Çoruma bağlayarak Çankırı’yı geliştirecek büyütecek bir projedir dedi. Ayrıca Kızlaryolu Barajı gerektiğinde Çankırı’ya su sağlayacak, Kurşunlu, Ilgaz, Tosya ve Çorum ilçelerini sulayacak, Çankırı’nın tarım ve hayvancılığına katkı sağlayacak, Çankırı’nın turizmine olumlu katkı sağlayacak bir projedir. Unutmayalım İlçemiz ne kadar çok büyürse İlimizde o oranda büyür dedi.

Daha sonra yapımına başlanacak projeleri anlatan Başkan Şakir Kaymak bu yıl Kurşunlu merkezde tüm içme suyu ve kanalizasyon şebekesini İller bankası üzerinden tamamını yenileme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Ayrıca D-100 Karayolu kenarında Kurşunlu Köypark Projesi, Millet bahçesi Projesi, Çavundur Termal Turizm Bölgesi Projesi, Yaşlı Bakım Merkezi Projesi, Erenler Mahallesi Şehit Murat Ustaoğlu Parkı Projesi, Organize Sanayi Bölgesi Projesi, Atık Arıtma Projesi, Cumhuriyet Caddesinin düzenlenmesi Projesi, Soğuk su mevki ve büyükgöl mevki ıslah projesi, Yüzme havuzu projesi, Kesimhane projesi, Çavundur mahallesi alt ve üst yapı düzenleme projesi ve 3.etap TOKİ projesi üzerinde çalıştıklarını önümüzdeki 3 yıl içinde bu projeleri de Kurşunluya kazandıracaklarını söyledi.

Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Şakir Kaymak Ak Partinin Kurşunlu’nun yanında diğer ilçelerimizin de, ilimizin de ve tüm Türkiye de büyük hizmetlere imza attığını hizmetlerinden ve desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan beyefendi olmak üzere tüm Bakanlarımıza Grup Başkan Vekilimiz ve Milletvekilimiz Sn. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekilimiz Sn. Salim Çivitcioğlu, İl Başkanımız Sn. Abdulkadir Çelik, Valimiz Sn. Abdullah Ayaz, Kaymakamımız Sn. İlyas Öztürk, İl Özel İdare Sekreteri Hasan Yıldız, İl Genel Meclis Başkanımız Sn. Mustafa Çıbık, İlçe Başkanı Abdullah Karaşahin, İl Genel Meclis Üyeleri Erol Demiröz ve İsmail Çimen, Belediye Meclis Üyelerine tüm teşkilatlara ve kendisine güvenen ve yetki veren Kurşunlu halkına Teşekkür etti ve toplantı sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi