Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kurban Kesim Yerleri ve Ücretleri Açıklandı

19 Temmuz 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Kurban Kesim Yerleri ve Ücretleri Açıklandı
Kurban Kesim Yerleri ve Ücretleri Açıklandı

Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların il merkezinde kesim yapabileceği alanları belirledi. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Belediye Mezbahası, Pazar Pazarı ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

Kurban Bayramı’nda çevre temizliğini korumak ve vatandaşların dini vecibesini uygun bir şekilde yerine getirmesini sağlamak için Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun kararları doğrultusunda belirlenen kesim alanları, Belediye ekiplerince bayrama hazırlanacak.  Kesim alanlarının güvenliği ve özellikle COVİD-19 salgını için gerekli tedbirler, ilgili birimlerin personelleri tarafından kesim süresince sağlanacak. Kesim alanlarında maske, izolasyon ve mesafe kuralları titizlikle yürütülecek. Belirlenen kurban kesim alanlarında vatandaşların su ihtiyacını gidermek için su tesisatları da bağlanacak.

Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlar gereği vatandaşlar, 25 TL’si İl Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyon hesabına aktarılmak üzere büyükbaş hayvan kesimi için 325 TL öderken,  küçükbaş hayvan kesimi için ise 60 TL ödeyecek.

Çankırı Belediyesi’nin aldığı önlemler sayesinde vatandaşlar, bu yılki Kurban Bayramı’nı da güvenli ve rahat bir şekilde geçirebilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi