Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kızılırmak’ta Kaybolan Vatandaşın Naaşına Ulaşıldı

27 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Kızılırmak’ta Kaybolan Vatandaşın Naaşına Ulaşıldı
Kızılırmak’ta Kaybolan Vatandaşın Naaşına Ulaşıldı

Geçtiğimiz günlerde Kızılırmak ilçemizde Tımarlı Hidroelektrik Santrali Projesi köprü ve kanal yapım çalışmalarının yapıldığı alanda meydana gelen taşkın sonucu kaybolan Mustafa KAYA isimli vatandaşı arama çalışmaları devam ediyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Arama-Kurtarma ekibi, Emniyet Genel Müdürlüğü dalgıçları ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından Kızılırmak Acıçay Hattı, karadan ve su içinden ırmak birleşimine kadar tarandığı ve kanal bağlantıları su altı ekiplerince kontrol edildiği bildirildi.
Bilindiği gibi yüklenici firmaya ait iş makinaları ile kayıp vatandaşın kullandığı traktörün düştüğü yer boşaltılarak traktör bulunmuş, ancak vatandaşa ulaşılamamıştır. Bunun üzerine yapılan değerlendirmeler ve Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ın emirleri doğrultusunda Kırıkkale’den D.S.İ.‘ye ait sallama kepçe getirtilerek, olay yerinde biriken malzemenin çıkarılması işlemi devam etmektedir.

Samsun AFAD Birlik’ten arama timi getirtilerek D.S.İ.‘nin dronu ile beraber arazide arama çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca Kızılırmak’ın Çorum İli sınırları içinde kalan kısmında Çorum AFAD İl Müdürlüğü tarafından da arama yapılmaktadır.

Halen alanda D.S.İ., AFAD ve J.A.K. ekipleri çalışmalarına aralıksız devam etmekte olup, Valiliğimizce konu takip edilmektedir. Ankara Jandarma Özel Asayiş Kurumu tarafından görevlendirilen Su Altı Arama ve Kurtarma Timi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda kaybolan şahsın naaşına ulaşılmıştır.

26.03.2019 tarihinde Salı günü saat 14.20 sularında selde kaybolan Mustafa KAYA isimli vatandaşın naaşına ulaşılmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığınca inceleme işlemleri devam etmektedir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi