Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya Gelişlerinin 98. Yılı

23 Ağustos 2023
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya Gelişlerinin 98. Yılı
Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya Gelişlerinin 98. Yılı

Valimiz M. Fırat Taşolar’ın 23 Ağustos Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankırı’ya Gelişlerinin 98. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Bundan 98 yıl önce bugün, 23 Ağustos 1925 tarihinde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilimizi teşriflerinin yıl dönümünü aynı duygularla idrak ediyoruz.

Vatan ve mukaddesat söz konusu olduğunda tarih boyunca her daim gözünü kırpmadan canlarını ortaya koyan Çankırı halkı, Millî Mücadele’nin kazanılmasında son derece ehemmiyetli bir güzergâh olan İstiklal Yolu’nda da önemli kahramanlıklar göstermiştir. Büyük zorlukların yaşandığı o günlerde aziz Türk milletinin gösterdiği gayreti ve cefakârlığı bilen ATATÜRK, gerçekleştirdiği ziyaretlerle yöre insanının fedakârlığına verdiği önemi göstermiştir. İlimizde yaptığı konuşmasında da duygularını “…Ben güven ve saygıya hak kazanacak başarılar göstermişsem, o da sizlerin yardımlarıyla olmuştur. Güveninize yürekten inanarak, millî görevimde muhtaç olduğum gücü ve yetkiyi sizden alıyor, sizde buluyorum. Bahtiyarlığımı Çankırı’nın sevgili halkının karşısında yüksek sesle ifade ediyorum.” sözleri ile dile getirmiştir.

İlimiz tarihinde müstesna bir yere sahip olan bu özel gün vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kıymetli Çankırılı hemşerilerimin bu tarihi gününü kutluyorum.

M. Fırat TAŞOLAR
Çankırı Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi