Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlara Yönelik Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı

12 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Kadınlara Yönelik Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı
Kadınlara Yönelik Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı

Çankırı Belediyesi, kadın çalışmaları kapsamında düzenlediği bilgi ve beceri kurslarının kış sezonu kayıtlarını almaya başladı.  Her merkezin kendi bünyesinde yürüttüğü kurslar için kayıtlar; Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi, Esentepe Kültür Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi, Aksu, Buğday Pazarı ve Kırkevler Hanım Lokallerinden alınıyor.

Çankırı Belediyesi,  kış sezonuna yeni kursiyerler ile yola çıkmaya hazırlanıyor.  Çankırı’da yaşayan kadınlara yönelik bu sezonda da birçok alanda bilgi, beceri ve gelişim  kursları açıldı. Kadın Eğitim Kültür Merkezleri ve Hanım Lokallerinde verilecek kurslar için kayıtlar alınmaya başlandı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar arasında; Kura’n-ı Kerim, Arapça,  örgü, kırkyama, sepet süsleme, pastacılık, ahşap boyama, resim, seramik boyama, iğne oyası, ev mefruşatı, kurdele nakışı, el ve makine nakışı, brezilya nakışı, takı tasarımı, şiş dantel, organik oyuncak, kumaş boyama, kumaş yakma, ev tekstili, yöresel yemek ve pastacılık, 4–6 yaş grubu değerler eğitimi, tel kırma, yorganlama, bilgisayar, beş şiş dantel, panç, dekoratif el sanatları, koro-bağlama, üç boyutlu kâğıt rölyef, hafızlık, türban tasarım ve kuaförlük, kâğıt kıvırma sanatı, dikiş, atık materyalleri değerlendirme, aile içi iletişim, titanyum, çanta örme, ev tekstil ürünleri hazırlama, Afgan işi, gibi kurslar yer alıyor.  Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ise farklı olarak yüzme, hamam ve sauna hizmetlerinden belli bir ücret karşılığında faydalanılabilecek.

Belediye olarak Çankırı’da kadın çalışmalarını önemli bir yere taşıdıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “Hanımefendilerden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak kurslar düzenleniyor. Gösterilen ilgi bizleri de memnun ediyor.  Merkezlerimizin ve lokallerimizin üstlendikleri amaca, doğru bir şekilde hizmet etmesi için elimizden gelen özeni gösteriyoruz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi