Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Japon Fabrikası ve Belediye Çalışanları Çankırı Kent Ormanı’nı Temizledi

30 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Japon Fabrikası ve Belediye Çalışanları Çankırı Kent Ormanı’nı Temizledi
Japon Fabrikası ve Belediye Çalışanları Çankırı Kent Ormanı’nı Temizledi

Çankırı’da Türk-Japon ortaklığı ile Yakınkent OSB’de kurulan Japon lastik devi Sumitomo Rubber AKO Fabrikası, Çankırı Belediyesi iş birliği ile Kent Ormanı’nı temizledi. Fabrikanın Kalite Departmanı çalışanları ile Belediye Temizlik İşleri personelinin birlikte gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışması kapsamında yaklaşık bir ton çöp toplandı.

Çankırı’da Türk-Japon dostluğu ve iş birliği devam ediyor. Çankırı’da birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası, 2019 yılının ilk sosyal sorumluluk projesinin bu kez Kalite Departmanı ve Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları ile birlikte Fidanlık Mevkii üzerinde bulunan Kent Ormanı’nı temizleyerek gerçekleştirdi.  Çevre ile ilgili duyarlı bir davranışa imza atan ekibin 1,5 saat süren temizlik çalışmaları sonunda; naylon, pet şişeler, metal, plastik ve cam atıklardan oluşan yaklaşık bir tonluk çöp toplandı.

Ekibi ile birlikte eldivenlerini giyip gönüllü olarak çöp toplayan Fabrikanın Kalite Departmanı Genel Müdürü Satoshi Okuno “Çöp poşetlerine de bakınca anlıyoruz zaten, fazlaca çöp topladık. İlk geldiğimizde etrafımızda çok çöp vardı, fakat topladıktan sonra şu an pek fazla çöp kalmadı. Hepimiz güçlerimizi birleştirirsek eğer, bu şekilde güzel işler yapabiliriz. Aynı şekilde burada yaptığımız iş gibi şirket içini de güzelleştirelim. Etkinlikte her hangi bir yaralanma meydana gelmediği için de mutluyuz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etkinliğe destek için temizlik ekibini yönlendiren Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ise 2019 yılının ilk iş birliği ile yapılan temizliğini Sumitomo Rubber Şirketi çalışanları ile gerçekleştirdiklerini vurgulayarak hassasiyetleri için teşekkür etti.  Şehrin temizliğinde yerel yönetimlerin sürekliliği sağlama konusunda tek başına yeterli olmayacağını belirten Esen “Sivil Toplum Kuruluşları, özel ya da resmi kurumlar ile vatandaşların da çevreye karşı sorumluluk hissetmesi önemli. Şehrimizin ormanlık ve piknik alanlarından bir yerinin temizliğine bugün Sumitomo Rubber Fabrikasında çalışan kardeşlerimiz öncülük etti. 2019 yılı için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çöplerin vaktinde ve doğru noktalara atılması konusunda halkımızı bilinçlendirme çalışmaları başlatıyoruz. Çankırı’nın kirlendikten sonra temizlenmesini değil, kirletilmeden önlemlerin alınmasını daha çok arzuluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi