Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 990 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstiklal Yolu Parkı Halkın Hizmetine Açıldı

30 Ağustos 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İstiklal Yolu Parkı Halkın Hizmetine Açıldı
İstiklal Yolu Parkı Halkın Hizmetine Açıldı

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu Limanı’ndan Ankara’ya uzanan en güvenli güzergâh olan İstiklal Yolu’nu ve bu yolda vatanı uğruna baş koyan aziz kahramanları yâd etmek için bir yıl önce yapımına başlanan İstiklal Yolu Parkı çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Başkan Hüseyin Boz, resmi açılışını yakın zamanda gerçekleştirecekleri İstiklal Yolu Parkı’nın vatandaşların hizmetine açık olduğunu da kaydetti.

Çankırı Belediyesi, şehrin imajına önemli katkı sağlayacak İstiklal Yolu Parkı için geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlattığı çalışmaları tamamladı.  Belediye Başkanı Hüseyin Boz, İstiklal Yolu Parkı’nın, milli mücadele döneminde silahların cepheye ulaştırılmasının önemini anlatmak ve milli birlik, beraberlik ruhu ile her türlü engelin üstesinden gelineceğini hatırlatmak açısından önem taşıdığını belirtti. Boz, hem parkın taşıdığı anlamı nesillere aktarmaktan hem de vatandaşlar için şehrin ortasında güzel bir dinlence alanı oluşturmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Abdülhalik Renda Mahallesi İstasyon Kavşağı’nda bulunan Şehitler Anıtı ile Tren Kütüphane arkasındaki 16.840 metrekarelik alanda yapılan İstiklal Yolu Parkı  ihale bedelinin 2.910.920.00 TL olduğu belirtildi. Şehitler anıtının yansıması ile 3 boyutlu bir görüntü oluşturacağı ayna havuzu, cam platform ve altında İstiklal Yolu’nu çağrıştıran kağnı arabası, traversten doğal yollar, İstiklal Yolu’nun önemini anlatan bilgilendirme panoları, korten malzemeden yapılmış dekoratif İstiklal Yolu yazısı, fosforlu çakıl taşları ile yapılan yürüyüş yolu, üzerinden köprüler geçen büyük bitki havuzu gibi modern çizgilerin kullanıldığı İstiklal Yolu Parkı, geçmiş ile bugün arasında köprü kuruyor. Parkın içerisinde yer alacak yaşayan heykeller ile Kurtuluş Savaşı’nı anlatan rölyef duvarların yapımının da resmi açılışa yetiştirileceği bildirildi.

 

Kaynak.: http://www.cankiri.bel.tr/haberler3054/istiklal-yolu-parki-halkin-hizmetine-acildi.php

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi