Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstiklal Marşı’mızın Kabul Edildiği Gün ve M. Akif ERSOY’u Anma Günü Programı Gerçekleştirildi

14 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İstiklal Marşı’mızın Kabul Edildiği Gün ve M. Akif ERSOY’u Anma Günü Programı Gerçekleştirildi
İstiklal Marşı’mızın Kabul Edildiği Gün ve M. Akif ERSOY’u Anma Günü Programı Gerçekleştirildi
Çankırı Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesinin organize ettiği “İstiklal Marşı’mızın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü” programı, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ın katılımıyla 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen Anma Programında Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’a, Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, İl Garnizon Komutan Vekili, P. Alb. Oğuz ÇİÇEK, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ARI, Vali Yardımcıları Zeki KARACA, Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Saadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, daire amirleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar eşlik etti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Okul Müdürü Mehmet MARANCI’nın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
“Mehmet Akif Ersoy” Belgeselinin gösteriminin ardından TÜRKAV tarafından düzenlenen “İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler İstiklal Marşımızın on kıtasını büyük bir coşku ile okudular.
Okul öğrencilerinin düzenlediği “Milletin Sesi Mehmet Akif” isimli söz korosunun seslendirilmesinin ardından İstiklal Marşı temalı Ahşap Yakma Sergisinin gezilmesi ile program sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi