Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlimizde İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

18 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İlimizde İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
İlimizde İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Ülkemizde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı, ilk ders zilinin çalması ile bugün başladı. Bu kapsamda “İlköğretim Haftası” kutlamaları İlimiz Adnan Menderes İlkokulunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği kutlamalara Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ Milletvekillerimiz Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Salim ÇİVİTCİOĞLU, İl Garnizon Komutan V. Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, daire amirleri, STK temsilcileri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Adnan Menderes Okulu bahçesindeki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un tebrik mesajlarının okunması ve protokol mensuplarının konuşmalarının ardından ilkokul öğrencileri şiirler okudu. Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları ile İlimiz Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Okulun içinde anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı el baskısı duvar boyaması etkinliğine katılan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve protokol üyeleri hatıra olması için duvara boyalı el baskı yaptıktan sonra birinci sınıflara Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitaplarını dağıttı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi