Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İleri Dönüşüm Oyuncakçısı Projesi

25 Şubat 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İleri Dönüşüm Oyuncakçısı Projesi
İleri Dönüşüm Oyuncakçısı Projesi

 Atatürk İlkokulu öğrencileri, “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi” kapsamında “İleri Dönüşüm Oyuncakçısı” projesinin 2. etkinliğini Çankırı İletişim Müzesi’nde yaptı. İlimizin tarihi ve kültüründe yer etmiş, saygınlık kazanmış meslek erbapları ile öğrenciler bir araya gelerek sahip oldukları meslekler hakkında çocuklarımıza bilgi verdiler. Çocuklarımız da büyüklerinden aldıkları bilgilerin ışığında dönüşüm malzemelerinden oyuncak yaptılar.

            Etkinliğe  Vali Yardımcımız Sayın Abdullah ASLANER, Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ve Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE çalışanları katıldı. Katılımcılar öğrencilerle birlikte geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları oyuncakları iletişim müzesi bahçesinde sergilediler.

            Öğrenciler projeleri ile Çankırı’nın tarihi mekânlarını tanıma ve tanıtmayı, mesleki rehberliği erken yaşta kazanmayı ve geri dönüşüm alanında farkındalık kazandırmayı amaçladılar. Proje ile Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’ un 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan “Tasarım  Beceri Atölyeleri” nin hedeflediği, çocukların yaparak, yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenmelerine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi