Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“İleri Dönüşüm Oyuncakçısı” Projesi

27 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»“İleri Dönüşüm Oyuncakçısı” Projesi
“İleri Dönüşüm Oyuncakçısı” Projesi

Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Bengü SARIKAYA TAŞTAN tarafından, Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırlanan ve öğrencileri ile birlikte yürüttüğü “İleri Dönüşüm Oyuncakçısı” Projesinin üçüncü etkinliği Uçak Kütüphanede gerçekleştirildi.

Etkinliğe Bakanlık Maarif Başmüfettişi Sayın Sezai GÜLER, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Muammer ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE  çalışanları katıldı.

Katılımcılar öğrencilerle birlikte geri dönüşüm malzemelerinden ileri dönüşüm oyuncakları yaptılar. Oyuncak yaparken de meslekleri hakkında bilgi verdiler, sohbet ettiler.  Öğrenciler etkinlik sonucu ortaya çıkan pervaneli arabaları yarıştırdılar.

Atık malzemelerden yapılan kıyafetlerle etkinliğe katılan öğrenciler  renkli görüntüler oluşturdular. Her biri farklı malzemeden oluşan kıyafetler, projenin “geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmak” hedefine görsel katkıda bulundu.

Proje Çankırı’nın tarihi ve kültürel mekanlarında,  öğrencilerle farklı meslek gruplarından il yöneticilerini buluşturmaya devam edecek. Proje sonunda; çocuklarımız öğrenmekle kalmayarak, edindikleri beceriler ile kimi el-göz koordinasyonunda mesafe kat etmiş, kimi sosyal zekasını geliştirmiş, kimi yaratıcılığını ve zihinsel becerilerini geliştirmiş, kimisi ise sosyal ortamlarda kendisini ifade edebilme yetisi kazanmıştır.

Katkılarından dolayı okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi