Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İl Müftüsü KELEŞ: “Bu Şeref Herkese Nasip Olmaz”

08 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İl Müftüsü KELEŞ: “Bu Şeref Herkese Nasip Olmaz”
İl Müftüsü KELEŞ: “Bu Şeref Herkese Nasip Olmaz”

Yapraklı İlçesi Aşağıöz Kur’an Kursu 03.08.2019 cumartesi günü Aşağıöz Kur’an Kursu bahçesinde hafızlığını tamamlayan kursiyerler için icazet ve taç giyme merasimi düzenledi. Programa Yapraklı İlçe Müftüsü Ömer Faruk KIVRAK, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer GÜNGÖR, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, İl Müftüsü Bürhan KELEŞ ve Yapraklı Kaymakamı, Mustafa Emre KILIÇ ve çok sayıda davetli katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Ömer Faruk KIVRAK,  İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren Aşağıöz Kur’an Kursunda yapılan eğitimle hafızlıklarını tamamlayan 19 kızımızın anne-babalarına, hocalarına ve himayeleriyle her türlü desteği veren İl Müftümüze ve ilçe kaymakamına teşekkür ederek sözlerine başladıdavetlilere Kur’an kursu ve eğitimi hakkında bilgi verdi.

Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Bürhan KELEŞ,  yaptığı konuşmada bu evlatlarımızın zoru başardığını söyleyerek, bir şehirde, bir ilçede, beldede hafız yetişmiyor, ezan okunmuyorsa o bölgenin insanlarının vebal altında olduğunu belirtti.

İl Müftüsü Keleş sözlerine şöyle devam etti: “ Kur’an-ı Kerim’in tamamını hıfzederek öğrenmek, hamil-i Kur’an olmak, ümmetin en şerefililerinden olmak demektir. Bu şeref herkese nasip olmaz. Yıldızlar gökyüzünü, Hafızlar yeryüzü süsler.  Kuran sadece satırlarda değil sudurlarda da olsun. Yani onu gönlümüze yerleştirelim ve onu anlamaya ve yaşamaya çalışalım. Ben bu vesile ile başta yavrularımızı ve anne-babalarını ve onları eğiten hocalarımız canu gönülden kutluyor,  bu Kur’an hizmetinin devamı noktasında gayret gösteren İlçe müftümüze, Kur’an kursu dernek yöneticilerine ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İlçe kaymakamına ve onun şahsında tüm Yapraklılı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Program, yapılan konuşmaların ardından hafızlara giydirilen taç merasimi ve çeşitli hediye takdimi ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi