Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

04 Eylül 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince Valilik Birlik Salonunda, Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı.

Yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AYKURT, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ARI, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halit TOSYALIOĞLU, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, sendika temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından, Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerinin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler tek tek paylaşıldı. İstatistiki verilerin ışığında ilimizin eğitim durumunun fiziki kapasite, sosyal aktiviteler ve birçok alanda ulusal düzeydeki başarı yönünde yükselme eğilimi gösterdiği gözlendi.

Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, yaptığı açıklamada; eğitimin Türkiye’nin en önemli ve önceliği itibariyle de herkesi ilgilendiren bir konu olduğunu, eğitimle ilgili her vatandaşın söyleyeceği bir sözün muhakkak olacağını söyledi. Ayrıca, Millî Eğitim Bakanlığının yılda iki defa bu toplantıyı yaparak paydaşların bir araya gelmesini ve eğitime yol gösterecek, ışık tutacak fikirler üretilmesini istediğini; bu durumun da eğitimle ilgili tüm paydaşlarımızın dile getireceği fikir ve önerilerin ne kadar önemsendiğini göstermesi bakımından değerli olduğunu belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, konuşmasında; toplantıda eğitimle ilgili paydaşların tüm kategorilerinden temsilcilerin mevcut olduğunu belirtti. Ayrıca katılımcıların söyleyeceği fikirlerin Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından önemli olduğunu, bu açıdan da paylaşımcı bir toplantı olması dileğini belirtti. Ardından da Çankırı’daki eğitimle ilgili mevcut durumu gösterir sunumu yaparak eğitime katkı ve destek sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün sunumunun ardından tüm paydaşların katılımıyla paylaşımda bulunularak ortaya çıkan fikir ve öneriler kayıt altına alındı. Gelecek eğitim öğretim yılı için iyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.

 

Kaynak.: https://cankiri.meb.gov.tr/www/il-mill-egitim-mudurlugu-il-danisma-kurulu-toplantisi-yapildi/icerik/1899#prettyPhoto

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi