Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Hiç olmazsa gazi ve şehit ailesi olarak kıymetlerini bilelim.”

28 Mart 2022
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»“Hiç olmazsa gazi ve şehit ailesi olarak kıymetlerini bilelim.”
“Hiç olmazsa gazi ve şehit ailesi olarak kıymetlerini bilelim.”

TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI ÇANKIRI ŞUBESİ’NİN İHTİYAÇ VE İSTEKLERİNE KİM KULAK VERECEK

Her birine ayrı ayrı çok şey borçlu olduğumuz şehit ve gazilerimizin, ailelerinin sosyal dayanışmasını amaçlayan Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfının Çankırı şubesinin faaliyet gösterdiği apartman dairesinin konumundan ve yetersizliğinden kaynaklanan ve başta Şube Başkanı Mehmet Uçar bey ile şehit yakınlarının dile getirdiği sorun ve serzenişlerini özel bir televizyonun programında izledik.

Şube başkanı Mehmet Uçar beyin uzun bir süredir ve başta Çankırı yönetici ve yetkilileri olmak üzere, temas ettiği herkese dile getirdiği isteklerine yetkililerden bugüne kadar bir karşılık bulamamış olacak ki, birde söz konusu televizyonun yaptığı programdan izledik.

Tivi6 televizyonunda “Haber Avcısı” ismiyle Şube mahallinde kamera çekim ve söyleşilerle haber yapılan, Çankırı Gazi ve Şehit Aileleri vakfının Çankırı şubesinin mevcut iç mekan ve dış mahalline tanık olduk.

“Haber Avcısı” özet olarak, “ son kırk yılda terör ve iç güvenlik harekatlarında verdiğimiz 350 şehidimizin ailelerinin sosyal dayanışma faaliyeti için bu mekan hiç uygun değil… Gazi ve Şehit ailelerimize verilmesi gereken değeri ve özeni de göstermekten çok uzak..  Çankırı Valisi ve Belediye Başkanlığı olarak, her ne kadar bugüne kadar gecikmeler ve aksamalar olmuş olsa da sizler bu problemi konunun hassasiyetine uygun ve çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz…”  diyor.

Bizlerin bu günlerde normal bir hayat yaşaması için canlarını feda eden Şehitlerimize ve aramızda bir uzvu eksik, sakat ve engelli olarak bulunan Gazilerimize ve bize emanet olarak bıraktıkları Ailelerine kaşı vazifelerimizim anlatılmasına, Başta Sayın Valimiz ve Sayın Belediye başkanımızın hiç ihtiyaçlarının bulunmadığına, konu için gerekli hassasiyetlere herkesten daha fazla sahip olduklarına da inanıyoruz.

Ancak, bugüne kadar bir şekilde aksamış olan bu “el üstünde tutulması gereken” şehit ve gazi aileleri ihtiyacının daha fazla geciktirilmeden ve Şube Başkanı Mehmet Uçar bey’in ailelerimizle birlikte dile getirdiği şekilde, tatlı çay kenarı bölgesinde ve “Kurtuluş Savaşı İstiklal yolu” projesine entegre olabilecek konumda bir mekan olmasının çok yerinde ve isabetli olacağını değerlendiriyoruz.

Yine Mehmet Uçar beyden aldığımız bilgiye göre, yer tahsisi ile ilgili Belediye meclisinden bir karar çıktığı, yerin neresi olabileceği ile ilgili de Başkanımız İ.Hakkı Esen bey ile şifahi diyaloglarla belli bir mutabakata da varılmış durumda olduğu anlaşılıyor.

Bu konuda duyarlı ve hassasiyetli bir vatandaş olarak, tahsis edilecek yer ile ilgili şunu özellikle belirmek lazım ki, kışın olabilecek kalabalıklara kapalı bir mekan, yazın ise bahçe ve ağaçlarla ferah açık alanları bir arada bulunan bir yer olmalı, ailelerimiz yakınlarıyla birlikte gidip gelebileceği, hoş sohbetlerde bulunabileceği ortamı ve rahatlığı sağlaması gerekir diye düşünüyorum.

Bizde bir Çankırı’lı olarak

kamagra oral jelly usa

, sayın Valimizin desteği ve Sayın Belediye başkanımızın da daha fazla geciktirmeden vereceği kararla, karşılığı hiçbir değerle ölçülmez Gazi ve Şehitlerimizin emaneti ailelerimize yakışır bir mekana kavuşturulmasını istiyoruz.

Söz konusu Tv. Programında bir kısmını kasketleriyle izlediğimiz çoğu köy kökenli gazi ve şehit ailesi olan vatandaşlarımızı, “köylü iken efendi yapamadık”, hiç olmazsa gazi ve şehit ailesi olarak kıymetlerini bilelim.

Çankırı’mızla ilgili güzel işler ve güzel haberler duymak, okumak ve izlemek üzere…

Haşim EFE

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi