Dolar : Alış : 32.1874 / Satış : 32.2454
Euro : Alış : 34.9180 / Satış : 34.9809
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HER BİZANSA BİR FATİH ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

08 Temmuz 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»HER BİZANSA BİR FATİH ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ
HER BİZANSA BİR FATİH ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tiyatro ekibi tarafından Mustafa Necati Sepetçioğlu ‘nun aynı adlı eserinden uyarlanan  “Her Bizans’a Bir Fatih” adlı tiyatro oyunu Çankırı Ülkü Ocakları aracılığıyla Çankırı halkı ile buluşturuldu.


100. Yıl Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen ŞAHİN, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan ÇAKIR, sendika ve stk temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Oyundan önce bir konuşma yapan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı ŞAHİN: “Tiyatro bir milletin nefesidir. Ülkü Ocakları olarak eğitim ve kültür alanında yapmış olduğumuz etkinliklerle geleceğimizi hazırlıyoruz. Her türlü kötü alışkanlıktan uzak, tarih ve millet şuuruyla donanmış bir Türk gençliği için uğraş veriyoruz. Bu anlamda 2006 yılında kaybettiğimiz merhum Mustafa Necati SEPETÇİOĞLU’nu “Her Bizans’a Bir Fatih” eserini kaleme almaya ve Ülkü Ocaklarımızın güzide ekibini bu oyunu sahnelemeye sevkeden gerekçeler de bu gayedir.


Hepimizin malumu İstanbul’un fethi Peygamber Efendimizin müjdesidir. “Konstantiniye elbet feth olunacaktır, onu fetheden komutan ne güzel komutan, ordusu da ne güzel ordudur”. İşte o çağ açıp çağ kapatan tarihi fetihin nasıl gerçekleştiğinin cevabını biraz sonra sahnelenecek bu oyunda hep birlikte izleyeceğiz.” dedi.


Başkan ŞAHİN’in konuşmasının ardından oyun sahneye konuldu. 
1453 yılında Boğazın iki yakasında cereyan eden gelişmelerin sahnelenerek İstanbul’un Fethi ile son bulan oyun vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlendi.


Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen ŞAHİN ve MHP İl Başkanı Hasan ÇAKIR tarafından tiyatroculara hediye takdiminin ardından gerçekleşen fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi