Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hak Arama Kültürü ve Ombudsmanlık Konferansı Gerçekleştirildi

24 Aralık 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Hak Arama Kültürü ve Ombudsmanlık Konferansı Gerçekleştirildi
Hak Arama Kültürü ve Ombudsmanlık Konferansı Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Ombudsmanlık Topluluğu tarafından düzenlenen ve Kamu Denetçisi Yahya Akman’ın konuşmacı olduğu Hak Arama Kültürü ve Ombudsmanlık Konferansı, İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı.

Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arı açılış konuşmasında, dört dönem milletvekilliği yapmış ve şu anda kamu denetçisi olan Yahya Akman’ı ağırlamaktan şeref duyduklarını belirtti. Arı, geçmiş Türk toplumlarında da istişare ve uzlaşma kültürünün çok yaygın olduğunu şu anda da hak arama kültürünün tekrar gündeme gelmesinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Rektör Yardımcısı Arı’dan sonra kürsüye gelen Kamu Denetçisi Yahya Akman hak arama kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla uğraş verdiklerini söyledi. Akman, Türkiye’deki Ombudsmanlık Kurumu`nun neler yaptığı ile ilgili öğrencilere bilgilendirmede bulunarak başta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere Mahkemelerin, CİMER, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, denetleme kurumları ve teftiş kurumlarının yanı sıra Ombudsmanlık Kurumu`nun da hak arama konusunda çalıştığını ifade etti. Akman konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Konferansın ardından Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hediye Şirin Ak tarafından Kamu Denetçisi Yahya Akman’a hediye verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi