Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Lisesi’nde Z Kütüphane Açıldı

11 Ekim 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Lisesi’nde Z Kütüphane Açıldı
Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Lisesi’nde Z Kütüphane Açıldı

Okuma olayı bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezarla biter. Okulla beraber biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır.

Kitapların, güncel bilgilere sahip olmak için okunması gereken dergi ve gazetelerden ayrılan en önemli özelliği, kalıcılığı ve her zaman başvurulacak bir kaynak olarak karşımıza çıkmalarıdır. Dergi ve gazetelere oranla çok daha detaylı bilgiler içeren kitap, doğru seçim yapıldığında okunduğu her dönem yarar sağlayacak bir kaynaktır.

Kitaplara, okumaya ve gençlere büyük destekleri olan ÖNDER Genel Başkanı Sayın Kamber ÇAL, Çankırı ÖNDER Genel Başkanı Murat BABAYUSUF ve diğer STK başkanlarının katılımı ile okulumuz bünyesinde 3 Ekim 2019 Perşembe günü  Z kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Sayın ÇAL, 1000 kitap bağışı ile başlayan bu yolculuğun pek çok okula özellikle de kütüphanesiz okullara ulaştırılmasında çok önemli bir yeri olduğunu belirterek kütüphanelerin bir yaşam yerine dönüştürülmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasında gençlere seslenerek kitapların öğrencilerin ellerinde kıymetli olduğunu, raflarda kalmaması gerektiğini belirtti.

Bizler de okulumuza yaptırılan Z KÜTÜPHANE ve bağışlanan kitaplarımız için 105 yıllık bir gelenek olan ÖNDER İmam Hatipler Derneğine teşekkürlerimizi sunarız.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi