Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gençler Samsun´da

23 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Gençler Samsun´da
Gençler Samsun´da

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının, 100.yılı kutlamaları hasebiyle Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü öğretmenleri Türkan ÖZGÜN ABRA ve Süheyla EFE rehberliğinde Samsun’a yapılan geziye katılmıştır.

Gezide ilk olarak Bandırma Gemisi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi ziyaret edildi. Öğrencilerimiz Mustafa Kemal ve Milli Mücadelemize ait eserleri inceleyip   tanıma fırsatı buldular. Sonrasında Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı ve çalışmalarını yürüttüğü Gazi Müzesi gezildi. Öğrencilerimiz burada, bizzat Ulu Önder’e ait eşyaları, kaldığı oda ve çalışma odasını görme imkanı bulmuşlardır. Buradan Samsun Panorama Müzesi’ne gidilmiştir. İki ana bölümden oluşan bu müzede, dijital ve diagromik bölüm gezilmiştir. Öğrenciler, Türkiye’nin (300m²’lik boyutuyla)  en büyük yağlı boya tablosu olma özelliğini taşıyan Atatürk ve Seğmenler temalı tabloyu görme imkânı bulmuşlardır. Sonrasında teleferikle ulaşılan Amisos tepesinden, tarih ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Samsun’u görme imkanı bulmuşlardır. 17 öğrencinin katıldığı gezi, Amazon Köyü’nün gezilmesiyle son bulmuştur.

Dönüş yolunda öğrencilerimiz, Atatürk’ün Samsun yolculuğu ve Milli Mücadele çalışmalarını yerinde ve gerçek örnekleriyle tanıma fırsatını buldukları için memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

Emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi