Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genç Bilâller Ezan Okuma 1. Bölge Finali İlimizde Yapıldı

27 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Genç Bilâller Ezan Okuma 1. Bölge Finali İlimizde Yapıldı
Genç Bilâller Ezan Okuma 1. Bölge Finali İlimizde Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İmam Hatip Okulları arası “Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması” 2019 yılı Ortaokul ve Lise Türkiye 1. Bölge Finalleri ve Ödül Töreni Çankırı’da yapıldı.

İmam Hatip Ortaokulları arası “Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması” Çankırı Hacı Murâd-ı Velî İmam Hatip Ortaokulu Yunus Emre Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Sinop ve Zonguldak illerinden toplam 13 İmam Hatip Ortaokulu öğrencisinin iştirak ettiği yarışmaya katılım oldukça fazlaydı.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK yarışma öncesi yaptığı konuşmada; “Kişi dünyada can bulduğunda belki farkındayız belki değiliz ama adımızla şereflenmeden önce ezanla şereflendik. Kulağımıza bu ilahi muştu yerleştirildi. Hem bedenlere hem de mabetlere ezan ruh verir. Yeni Zelanda da yükselen ezanla Çankırı Büyük Cami´de yükselen ezan aynı manayı ifade etmektedir. Dolayısıyla büyük bir birliktelik şiarı olan ezanı bugün genç Bilaller´den dinlemek elbette bizi, şehrimizi mutlu eder.” ifadelerine yer verdi.

Birbirinden güzel seslerle okunan ezan yarışmasında;

Bölge BİRİNCİSİ Çankırı Hacı Murâd-ı Velî İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Talha HALİLOĞLU,

Bölge İKİNCİSİ Bartın Kocareis İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Burak KARAGÖZ,

Bölge ÜÇÜNCÜSÜ Ankara Kızılcahamam İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Berat Hasan DALAZ olmuştur.

İmam Hatip Liseleri arası “Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması” ise Çankırı Hacı Murâd-ı Velî Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Sinop ve Zonguldak illerinden toplam 12 İmam Hatip Lisesi öğrencisinin katıldığı yarışma sonucunda;

Bölge BİRİNCİSİ Sinop Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdussamet KUŞ,

Bölge İKİNCİSİ Çorum Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Barış UZUN,

Bölge ÜÇÜNCÜSÜ Karabük Safranbolu Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Emin ÖZEKEN olmuştur.

Yarışmalara katılan ve dereceye giren tüm Genç Bilâllerimizi kutluyoruz. Her iki yarışmada da tüm katılımcı öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine çeşitli hediyeler takdim edilmiştir. Hediyelerin temini konusunda yardımcı olan Çankırı Belediye Başkanlığına, STK ve esnaflarımıza ; değerlendirme komisyonu üyelerine ayrıca  teşekkür ederiz.

İmam Hatip Okulları arası “Genç Bilâller Ezan Okuma Yarışması” Türkiye 1. Bölge Finalleri ve Ödül Törenine ev sahipliği yapan her iki okulumuzu, idareci, öğretmen ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi