Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 990 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Gelecek seçimlere değil, Gelecek nesillere yatırım yapıyoruz.”

23 Şubat 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»“Gelecek seçimlere değil, Gelecek nesillere yatırım yapıyoruz.”
“Gelecek seçimlere değil, Gelecek nesillere yatırım yapıyoruz.”

“Değerler Akademisi” Çankırı’da Açıldı.

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen “Değerler Akademisi”nin açılış ve tanıtım toplantısı gerçekleşti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol gerçekleştirilerek iş birliği sağlanan Çankırı Belediyesi Değerler Akademisine,  merkez okulların 9. sınıf öğrencilerinden 64 kişi katıldı.  

Değerler Akademisinin Açılış ve Tanııtım Toplantısı, Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Belediye tarafından proje tanıtım sunumu ile açılan programın açılış konuşmasını yapan Belediye Bakanı İsmail Hakkı Esen, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu vurgulayarak Değerler Akademisi bünyesinde eğitim alacak gençlerin, memleketimizin  ve ülkemizin  geleceğinde söz sahibi olacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi. Esen, “Türklük gurur ve şuuru ile yetişmiş, İslam ahlak ve fazileti ile donanmış; tarih, bilim ve sanat ile bezenmiş, nereden gelip nereye gideceğini bilen nesiller yetiştirmek bizim öncelikli ve en önemli görevimizdir.” diyerek gençlerin isteklerini yerine getirme konusunda söz verdi.

Akademinin ilk dersini vermek için Çankırı’ya gelen Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, yaptığı konuşmada; Çankırı’da böylesine heyecanlı insanları bir arada görmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Başkan İsmail Hakkı Esen’i gençler ile ilgili Değerler Akademisi projesi ile bir vizyon ortaya koyduğu için  tebrik etti. Ersoy, bu  ülkenin zeki, çalışkan, kapasiteli çocuklarının emperyalist düşüncelere teslim edildiğini ve 15 Temmuz’da nasıl teröristler yaratıldığını gördüklerini söylediği konuşmasında; gençlerin başka ellere bırakılamayacak kadar değerli olduğunu ifade etti. İnsanın madde ve manasının bir olduğunu söyleyen Ersoy, “Madde ve manayı ayırırsanız oradan çıkacak cevheri yeşertemezsiniz. Değerler Akademisi projesi ile gençlere ayna tutacak bir program ortaya koymuş Başkanım. Bu program, bir çocuğa mühendis olabilirsin derken sanat ve spor gibi başka alanlardaki ilgi ve yeteneğini de devam ettirmesi gerektiğini öğütlüyor. Çocuklarımıza meşgale bulmamız lazım. İşte bunun adı değerlerdir. Çocuklarımızı kitap okumak, hayal kurmak, sosyal sorumluluklar vermek gibi kaliteli değerler ve pozitif bilimler ile ne kadar buluşturursak onları geleceğe güvenle bakabilen, özgüvenli ve donanımlı çocuklar olarak yetiştirebiliriz.” dedi.

Başkan Esen, Prof. Dr. Ersoy’a program sonunda üzerinde ay yıldız olan bir plaket takdim etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi