Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geçmiş Zaman Olur Ki

30 Nisan 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Geçmiş Zaman Olur Ki
Geçmiş Zaman Olur Ki

Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Çankırı’da bir ilke imza attı. Geleneksel ramazan eğlencelerimiz bir müzikal programı dahilinde Çankırı Halkı ile buluştu.

İçeriği çok zengin olan program; Bitirim Kardeşler, Meddah, Akkız Efsanesi, Kızıl Elma Hikayesi, kıssadan hisseler, şiirler, Aşıkla Maşuk, Lüküs Hayat, Evlilik Düettosu, Ramazan Davulcuları , Okul Korosu ve Orkestrasının buluşması ile sahnelendi. Katılımcılar muhteşem bir geleneksel gece yaşadı.

‘Geçmiş Zaman Olur Ki’ temalı müzikli programda 45 öğrenci görev alırken; Metinler Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hatice GEÇİM tarafından yazılıp, düzenlendi. Müzikleri okulumuz Keman Öğretmeni Burak EKER, Piyano Öğretmeni Sezer DİNÇER, Koro Öğretmeni ve Okul Müdürü Mehtap MEYDANERİ tarafından yapıldı. Hayal Perdesinde Resim Öğretmenimiz Zekeriya HARMANDA , Grafik Tasarımda Fatih HARMANDA görev aldı. Geleneksel halk oyunları ekiplerimiz ise Halk Oyunları Öğretmenleri Nejdet TUNÇKAFA ve Hilal BULUT tarafından hazırlandı. Aralık ayında yazımı tamamlanan müzikli gecemizin çalışmaları yaklaşık 5 ay sürdü.

Müzikal program 25 Nisan 2019 Perşembe günü saat 20:00’de Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konser Salonunda Valimiz  Sayın Hamdi Bilge AKTAŞ, değerli eşleri ve ilimiz daire amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi