Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Eski Dernek Amacı Dışına Çıkmıştır…”

16 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»“Eski Dernek Amacı Dışına Çıkmıştır…”
“Eski Dernek Amacı Dışına Çıkmıştır…”

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurularak dernekten konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

“Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği’miz 05 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Çankırı Valiliği Dernekler Müdürlüğü aracılığı ile İçişleri Bakanlığı onayı alınarak kurulmuştur. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Derneğimizin kuruluş amaç ve gayesi şöyle:

Şehitlerimize, gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmettir. Şehit ve gazi ailelerimize yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek vermek, bugüne kadar ilimizde ulaşılamamış yada ilgisiz kalındığı için sosyalleşme sorunları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerine ulaşmak. Allah’ın bizlere bahşettiği şeref ve onura yaraşır şekilde hizmet etmek amacımızdır.

Şehit ailelerimiz ile gazi ve ailelerimizin sosyal ihtiyaçları ve resmi kurum – kuruluşlarda hak ve menfaatlerini araştırmak, temsil ve takip etmektir.

Manen mevcut değerlerimizi korumak ve yüceltmek; siyaset dışı kalarak ve insanlarımızla, kurumlarımızla pozitif ilişkiler kurmak ve ikili ilişkileri geliştirmek.

Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve saygı değer büyüklerimizin görüşleri de alınarak birlikte istişare halinde karar almak ve uygulamaktır. Yanlışa ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemeye çalışmaktır.

Yukarıda açıkladığımız amaçlar dikkate alındığında mevcut eski dernek amaç dışına çıktığından, 1 arkadaşımız 2018 yılı içerisinde yönetimdeki görevinden ve dernek üyeliğinden istifa etmiş, hali hazırda 3 arkadaşımız da yönetimdeki görevlerinden istifa aşamasındadır.

Genel bakış olarak mevcut eski dernek amaç dışına çıktığı ve şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve ailelerinin ortak alanı olan derneğin haftalık sadece 8 saat açılması (açılırsa) psikolojik dayanışma ve sosyalleşmeden uzak kalması, Çankırı’mızda mevcut 203 şehit ailemiz ile sayısı bilinmeyen gazi ve ailelerimizin büyük çoğunluğunun durumları hakkında bugüne kadar herhangi bir iletişime geçilmediği, bilgi alınmadığı ve bu konu hakkında çalışma yapılmadığı tespitle konunun önem arz etmesi nedeniyle Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurulması mecburiyeti doğmuştur.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi