Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Esen, “Özel Vatandaşlarımıza Sunulan İmkanlar Hediye Değil Haktır”

12 Mayıs 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Esen, “Özel Vatandaşlarımıza Sunulan İmkanlar Hediye Değil Haktır”
Esen, “Özel Vatandaşlarımıza Sunulan İmkanlar Hediye Değil Haktır”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 10–16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Özel vatandaşlara sunulan imkanları bir hediye ya da ikram olarak görmediklerinin altını çizen Başkan Esen, onlar için yapılan her hizmetin bir hak olduğunu söyledi. Esen, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Çankırı Belediyesi, dünü ve bugünü ile her zaman özel vatandaşlarının yanında olmuş, onların yaşantılarını kolaylaştırmak ve yaşamsal bir standart kazandırmak için gerekli gayreti göstermiştir. Engeli olan vatandaşlarımızı sosyal hayat içerisinde daha fazla konumlandırmak,  birçok faaliyet alanımızın önemli bir kolunu oluşturmaktadır. Onları engelli, diğer vatandaşlarımızı da birer engelli adayı olarak değerlendirmiyoruz. İnsanlarımızdaki farklılıklar, eksiklik ya da fazlalıklar hizmetlerimizin odağını oluşturmamaktadır. Üretken, verimli ve ekonomik bir kent oluşturma hareketimizin merkezinde, tüm vatandaşlarımızı hak ettikleri hizmetler ile buluşturmak esastır. Bu anlayış doğrultusunda özel vatandaşlarımıza sunulan imkanlar hediye ya da ikram değil, onların hakkıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile, corona virüs salgını sürecinde hem ne kadar bireysel hem de ne kadar birbirimize ihtiyacımız olduğunu gördük. Bu süreçte, engeli olan kardeşlerimizin sıkıntılarını daha iyi anladığımızı temenni ediyor, ihtiyaç duydukları her an yanlarında olduğumuzu tüm samimiyetimiz ile ifade ediyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi