Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Esen, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası’nı Kutladı:

10 Aralık 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Esen, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası’nı Kutladı:
Esen, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası’nı Kutladı:

“Türk Milletinin Milli ve Manevi Değerlerinin Özünde İnsana Değer Vermek Esastır.”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 71. yıl dönümünde insan haklarının ihlal edilmediği, zulümlerin görmezden gelinmediği, insanlık onuruna yakışır bir hayat diledi. Mesajda şu ifadeler de yer aldı.

“Aralık ayı olağan meclis toplantımızda Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte Çin’in Doğu Türkistan’da ısrarla sürdürdüğü zulmü bir kez daha kınadık. Gücü elinde bulunduranların, tekrarlayan baskı ve şiddetler karşısında susmayı tercih ettiği anlayış, insanlığın ve insan haklarının kara bir lekesi olarak anılacaktır. İnsan hakları ile ilgili beyannamenin kabul edilmesi gerekli ve önemli bir adım olsa da hayata geçirilmesinde ırk, cinsiyet, din, siyaset gibi birçok değişken göz önünde bulundurularak çifte standartların uygulanması, tüm insanlara ve milletlere eşit mesafede durulamaması maalesef insan haklarındaki bilincin yeniden gözden geçirilmesi gerçeğini ortaya sermektedir.

Çağ açıp, çağ kapatan Türk milletinin milli ve manevi değerlerinin özünde insana değer vermek esastır. Zira, insana değer vermek, insan olmayı kıymetlendirmek bir kültürdür. “Yaratılanı severiz, yaratandan ötürü” anlayışını benimsemiş bir millet olarak gelecek nesillere bırakılabileceğimiz en değerli miras ise insanlık onurunun zedelenmediği, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanmadığı hoşgörülü bir dünyadır. Bu vesile ile insanlığın gündemine yerleşen ırkçılık, terörizm, İslamafobi, açlık, israf, çocuk ölümleri, katliamlar, şiddet gören kadınlar, farklı görüşlere karşı beslenen nefret ve düşmanlık duygularının yerini barış, huzur, sevgi,  saygı, dostluk, paylaşma ve dayanışma duygularının almasını temenni ediyor; diline, dinine, rengine bakılmaksızın tüm insanların haklarının korunduğu bir dünya diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi