Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

En Büyük Engel Sevgisizliktir

04 Aralık 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»En Büyük Engel Sevgisizliktir
En Büyük Engel Sevgisizliktir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile engelliler konusundaki farkındalığı ve duyarlılığı artırmak için ilimiz genelinde çeşitli etkinlikler yapıldı.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından engelli öğrencilerimize yönelik duyarlılık konusunda bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amacı ile ‘Size Özel Bir Mektup’ isimli bir sayfalık not hazırlanarak il genelindeki ailelerle yazılı ve elektronik ortamda paylaşıldı.

Adnan Menderes İlkokulu Özel Eğitim sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu sergi tüm öğrenci, veli ve misafirlerin ziyaretine açıldı.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Özel Eğitim Öğretmenleri tarafından Adnan Menderes İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik bir dakikalık duygudaşlık etkinliği düzenlendi.

Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Meslek Okulu ve Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğrenim gören öğrencilerimiz için günün anlamına yönelik etkinlikler düzenlendi ve pasta kesildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK 3 Aralık Dünya Engelliler Günü  ile ilgili olarak “Her çocuğumuz çok değerli ve çok özeldir. Her çocuğumuzun da iyi bir eğitim alma hakkı vardır. Özellikle de özel eğitime ihtiyacı olan çocukların diğer öğrencilerden daha özel olarak ilgilenilmesine, engel türlerine göre daha farklı araç gereç ve yöntemler kullanılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm çocuklarımızı özgüveni yüksek,  kendilerine yetebilen, mücadeleci, sosyal yönü güçlü, akademik başarı yönünden performansını tam olarak ortaya koyabilen bireyler olarak yetiştirmek önceliğimizdir.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin de diğer bireyler gibi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda iyi bir eğitim almaları ve yaşam kalitelerini artırmaları önemli hedeflerimizden birisidir. Ailelerin ve öğretmenlerin ilgisi ve desteği ile özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere engel türlerine göre uygun bir eğitim verildiğinde daha başarılı ve daha mutlu olacakları görülecektir.

Eğitim her engeli aşar ilkesi ile çıktığımız bu yolda engelli bireyleri de toplumun bir parçası olarak görerek, onların da eğitime erişim hakkının her şeyden öte insani bir sorumluluk olduğu düşüncesi ile yaptığımız çalışmalar amacına ulaşmakta ve bu alanda birçok proje başarı ile yürütülmektedir. Bu projelerde ve düzenlenen etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi