Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı Faaliyetlerini Basın Mensuplarıyla Paylaştı

09 Şubat 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı Faaliyetlerini Basın Mensuplarıyla Paylaştı
Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı Faaliyetlerini Basın Mensuplarıyla Paylaştı

İlçede yapımı devam eden ve yapılacak yatırımlarla ilgili olarak Bakanlıklarda İstişarelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dua ve teşekkür etti.

Faaliyetlerini Paylaştı

Genç

, dinamik, çalışkan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı 2019 Yerel seçimler sonrası 2020 yılı içerisinde Kiraz’ın Başkenti Eldivan İlçemize yapılan hizmetleri Basın mensuplarıyla paylaştı.

Toplantıya Belediye meclis üyeleri Ahmet Semih Aydın, Ali Çağıran, Sefer Aydın, Hüseyin Baytar, Haşin Ayhan ve İbrahim Gümüş de katıldılar.

İlçede yapımı devam eden ve yapılacak yatırımlarla ilgili olarak Bakanlıklarda İstişarelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlara, Milletvekilleri Salim Çivitcioğlu, Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, İl, İlçe Başkanlarına, emeği geçenlere dualar ederek teşekkürlerini iletti.

Göreve geldiği günden bu yana yaşama geçirdiği projeler ve sunduğu hizmetler ile adından sıkça söz ettiren Eldivan Belediye Başkanı Mustafa Lafcı’nın başarısı, yapılan sunumlarla ortaya kondu.

“Büyük Bir Aşkla Bağlı Olduğumuz Eldivan’ımızı Canlandırmaya Devam Edeceğiz”

Tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi surecine rağmen Eldivan da yapılan hizmetlerin vatandaşlar tarafından takdirle karşılanmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Başkan Lafcı, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmaların Eldivan ilçe sakinleri tarafından takdir görmesi bizlerin moral ve motivasyonunu artıran çok önemli bir etken oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sahip olduğumuz sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürecek, büyük bir aşkla bağlı olduğumuz Eldivan’ı canlandırmaya devem edeceğiz” diye konuştu.

Lafcı faaliyetlerini bir bir sundu.

İşte Faaliyetlerle İlgili Başlıklar

Göreve gelir gelmez ilçemizin muhtelif yollarında, uzun yıllardır bakımsız durumda kalmış, bozuk, göçük ve çukur dolu yollarımız acilen tamir edilmiştir. Gölbahçe Mevkiimizde, bölge halkımızın yazın toz, kışın çamur derdi Şehit Ali Gülbahçe Caddemiz ve Aynalar Sokağımıza kilit parke yapılmak suretiyle sona erdirilmiştir.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden yağışlar nedeniyle kullanılamaz hale gelen arazi yollarımız hızla tamir edilmiş ve halkımızın kullanımına sunulmuştur.

İlçemiz kabristanımızın toprak olan çevre ve iç yolları kış aylarında halkımıza büyük zorluklar çıkarmakta idi. İlçe kabristanımızın tamamı ve çevre yolları kilit parke taş ile döşenmiş yollarımız çamurdan arındırılmıştır. Kabristanımız içerisine bulunan tüm çeşmelerimiz Belediyemiz ekiplerince onarılmış ve ilçemize yakışı hale getirilmiştir. Ayrıca kabristanımız içerisine Belediyemizce yeni bir çeşme yapılmış ve halkımızın kullanımına sunulmuştur.

İlçemizin ortasından geçmekte olan Karadere Çay Yatağımız DSİ müdürlüğümüzün yardımları ile temizlenmiş olup, olası bir sel durumu için gerekli önlemler alınmıştır. Dere Üzerinde bulunan ve bakımsız durumda olan halkın güvenliğini tehdit eder nitelikteki bir köprümüz de yenisi yapılmak üzere kaldırılmıştır. Çay yatağımız boyunca uzanan Gazi Osman Paşa Caddemizin yol genişletme ve yürüyüş yolu çalışmaları tamamlanmış olup, alt yapı şebekelerinin yenilenmesi akabinde yol kaplama çalışmalarına başlanacaktır.

İlçe giriş yolumuz yaklaşık 30 yıl önce yapılmış olan haliyle halkımızın kullanımda bulunmaktaydı. Oldukça yıpranmış, üzeri göçük ve çukurlarla dolu olan, ilçe girişimize yakışmayan Eldivan Çankırı bağlantı yolumuz ilk yılımızda sathi kaplama yoluyla iyileştirilerek zemin oluşturulmuş, ikinci yılımızda ise sıcak asfalt dökülmek suretiyle ilçemize yakışır hale getirilmiştir.

Topraklık Mahallemizde, Cami etrafında bulunan yollarımızın alt yapı çalışmaları ve üst yapıda kilit parke döşeme işi yapımı tamamlamıştır.

İlçe giriş yolu çalışmalarımız aydınlatma/yürüyüş yolu ve peyzaj çalışmaları ile devam edecektir.

Karayolları Şube Müdürlüğümüzün destekleri ile Çevre Karayolumuzun genişletme çalışmaları tamamlanmıştır.

Karadere Çay yatağına akmakta olan kanalizasyon şebekemiz Doğal Arıtma Tesisimize kadar yenilenmiştir. Çay yatağımız ve Aşağı Çayır Mera alanımızın su yolları temizlenmiştir. Çay yatağımız boyunca uzanan Gazi Osman Paşa Caddemizin yol genişletme ve yürüyüş yolu çalışmaları tamamlanmış olup, alt yapı şebekelerinin yenilenmesi akabinde yol kaplama çalışmalarına başlanacaktır.

İlçemiz Aile ve Toplum Sağlığı Merkezimize Belediyemiz ve Milletvekillerimizin girişimleri ile yepyeni bir Ambülans kazandırılmış ve halkımızın kullanımına sunulmuştur.

Eldivan Çankırı yolcu taşımacılığında eksiklerimizi hızla gidererek Belediyemiz imkanları ile ilçemize 450.00 TL değerinde yeni bir Otobüs kazandırılmıştır.
Belediyemiz girişimleri ile, Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz tarafından hibe edilmek suretiyle Kapalı Kasa Hizmet Aracı Belediyemize kazandırılmıştır.

Belediyemiz girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca 2020 model yepyeni bir iş makinası; Kazıcı/Yükleyici hibe yolu ile Belediyemize kazandırılmıştır.

Belediyemiz girişimleri ile DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından iş makinası Dozer; hibe yolu ile Belediyemize kazandırılmıştır.

Belediyemiz girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca 2020 model yepyeni bir iş makinası; Vidanjör hibe yolu ile Belediyemize kazandırılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca Belediyemize 250,000 TL nakdi yardım yapılmış olup, yapılan yardımlar ile Belediyemiz envanterine, çeşitli ebatlarda 500 mt alt yapı malzemesi, 37 adet çöp konteyneri, 2700 metre beton bordür ve yaklaşık 4500 m² beton kilit parke kazandırılmıştır.

İller Bankası Genel Müdürlüğünce Belediyemize 6000 metre uzunluğunda içme suyu borusu ve yaklaşık 7000 metre uzunluğunda beton kanalizasyon borusu hibe edilmek suretiyle kazandırılmıştır.

İlçemizin uzun yıllardır beklemiş olduğu, gelmez denilen doğalgaz yatırımlarını ilçemize kazandırdık. 2020 yılı içerisinde ilçemize doğalgaz arzını sağlamakla yetkili, yüklenici tarafından 3000 metre alt yapı şebeke inşası tamamlanmıştır.

İlçemizde bulunan konut sorununa Toplu Konut İdaresi Başkanlığına olan ısrarlı girişimleriniz neticesinde, ülke genelinde yapılan Her Yıl 100Bin Konut projesi kapsamında 96 konut yapılmak suretiyle çözüm bulunmuştur. İhalesi 2021 yılı içerisinde yapılacak olan yapım ihalesi ile konut yapımı hayata geçirilecektir.

Belediyemiz girişimleri ve Milletvekillerimizin desteği ile ilçemize yapılacak olan yeni Hükümet Konağı yapım işleri hızlandırılmış ve gerekli ödenekler tahsis ettirilmiştir.

Göreve gelmeden önce halkımıza söz vermiş olduğumuz; ilçemiz gençlerinin spor yapabilecekleri alanları tesis etme çalışmalarımız sonuç vermiştir.

Milletvekillerimizin destekleri Sayın Bakanımızın teveccühleri ile ilçemize yeni bir futbol sahası ve hâlihazırda atıl durumda bulunan halı sahamızın bakım ve iyileştirme projeleri hayata geçirilmiştir.

Çöplükten Spor Kompleksine; eskiden ilçe merkezinde çöp toplama alanı olarak kullanılan sahayı alarak spor kompleksine çevirdik.

Eldivan’ımızın değerlerini bir bir koruma altına alarak tescil ettirdik. Eldivan Kirazı artık kolonya olarak da halkımızın kullanımındadır. Belediyemiz girişimleri ile “Eldivan Kiraz Kolonyası” ismiyle kirazımız markalaşmıştır.

İlçemizin sorunlu olan alt yapı şebekelerinden su hatlarımızın yenilenmesi için Belediyemiz girişimleri ile %50 hibe ile İller Bankasınca yapım ihalesi gerçekleştirilmiş olup, 2021 yılı içerisinde tüm ilçemizin içme suyu şebekesi yenilenmiş olacaktır.

Karadere Göleti Kapalı Sulama Sisteminin yapım işi, girişimlerimiz neticesince İller Bankası A.Ş tarafından ihaleye çıkartılmış olup, ihale neticelendirilmiştir.

Kapalı devre sulama sistemimizin yapımına yüklenici firma tarafından hızla başlanılacaktır.

Pandemi Çalışmasında Vefa Destek Grubuna Verdiğimiz Desteklerimiz
Personel Desteği, Araç Desteği olarak gerçekleşmiştir.

Küresel Pandemi sürecini halkımızın en az zararla atlatabilmeleri için insan sağlığına zararsız dezenfektanlar ile ilçemizdeki tüm cadde, sokak, resmi/özel binalar, haneler, ve tüm köy meydanları ile camilerimiz rutin aralıklarla dezenfekte edilmiştir.

İlçemizde Ev Ev Dolaşılarak Dezenfektan, Kolonya ve Maske Dağıtımı Yapıldı
İlçemizde atıl durumda kalmış tüm çocuk parklarımızı ve yeşil alanlarımızı yeniledik.

İlçemizde Bulunan Sokak Hayvanların Belediyemiz Tarafından Barınma ve Yiyecek İhtiyaçları Karşılanmaktadır.

Belediyemiz Olarak Yaptığımız Kültür Etkinliği Kapsamında İlçemiz Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri İle Yaptığımız İstanbul Gezisi. İstanbul Sultangazi Çankırılar Derneği Ziyaretimiz ve Yaren Programımızla tavan yaptık ifadeleriyle yaptıkları ve yapacaklarını anlatarak sunumuna son verdi.

Soru cevap bölümünde ise önemli açıklamalarda bulunarak sorularımızı cevaplayan Başkan Mustafa Lafcı Çankırı Yerel basına, Ulusal basın, temsilcilerine, İnternet Gazeteciliği yapan bazı yönetmenlere, canlı yayın yapan Radyo çalışaşanlarına, hazuruna katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim, iyiki varsınız ifadelerini kullanarak toplu fotoğrafın çekimiyle program sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi