Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EL İNSAF! DUYUN BU SESİ…

10 Ocak 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»EL İNSAF! DUYUN BU SESİ…
EL İNSAF! DUYUN BU SESİ…

TÜRK BÜRO-SEN ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI METİN MEMİŞ’İN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE YAŞANAN SORUNLARI DİLE GETİREN  YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

EL İNSAF! DUYUN BU SESİ…

 

Nüfus çalışanları, iş yoğunluğu ve elaman yetersizliği içerisinde büyük bir özveri ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Hem de büyük bir sabır ve metanetle… Ancak bu gayretli çalışmalar takdir görmediği gibi yeterli dahi görülmemektedir.

Bu gün pek çok il ve ilçe Yeni Nüfus Cüzdanı, ehliyet ve pasaport talep kuyruklarını eritmeye çalışıyor,  nüfus çalışanları büyük bir kargaşanın içine düşmüş vaziyettedir. Nüfus çalışanları öğrenci kayıt dönemlerinde olduğu gibi bütün kamu kurumları topu nüfus çalışanlarının üzerine atmaktadır.

Nüfus müdürlüklerinde zaten eksik olan personelle iş yoğunluğu daha da artmıştır. Sadece 60-65 Milyon yenilenecek nüfus cüzdanı vardır. Ehliyet ve Pasaportta nüfustan verilmekte, nüfus müdürlüklerinde talep birikmeleri neticesi gerginlikler, büyük kargaşalar, yaşanmaktadır. Bundan dolayı acilen güvenlik tedbirleri alınmalıdır.

BİZ DÜN UYARDIK, BUGÜNDEUYARIYORUZ!

7 Ocak Pazartesi günü çekilen fotoğraflara lütfen dikkat buyurunuz!Merkez ilçe müdürü izinli personelin işini yapmakta .İçişleri Bakanlığı ve siyasiler bir an önce tedbir almalı, ne vatandaşlar ne de nüfus personeli mağduriyet yaşamamalıdır.

Biz Türk Büro-Sendikası olarak; her zaman olduğu gibi, bu günde bütün gücümüzle nüfus çalışanlarının sorunlarını çözmek için mücadele ediyoruz. “İçişleri ve nüfus çalışanları: biz varız, biz yaşıyoruz, bizim farkımıza varın” demekteler.

Bu konuda İçişleri Bakanı’na çağrımız vardır. “Bir kez olsun nüfus çalışanlarının sorunlarının çözümü için gayret sarf ediniz. Nüfus çalışanları sadece ve sadece emeğinin karşılığını alarak, huzurlu çalışma ortamı talep etmektedir.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi