Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE DAİR:

08 Mart 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE DAİR:
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNE DAİR:

TÜRK BÜRO-SEN ÇANKIRI ŞUBE BAŞKANI METİN MEMİŞ’İN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYSIYLA YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz.

Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir.

Türk kadını tarihin her döneminde haysiyet ve hürmetin simgesi fazilet ve fedakarlığın parlayan yüzü mevkiine çıkmış ve milletimizin iftihar endazesi olmuştur. Bu nedenle takdir taltif ve tazimi hak ve etmektedir.

Tarihi iz bırakmak, çağlara mühür vurmak ve asırların çehresini değiştirmek yürek isteyen sıkı bir mücadele disiplini ile birlikte sabır ve emek gerektiren muazzam bir süreçtir.Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır.

Türk kadını aziz milletimizi kıt’alara taşıyan kurduğu devletlere ruh katan vicdan kaynağı asalet yuvası irade odağıdır. Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle kadınlar milletimizin ruhu olmuştur.

Kutlu Ecdadımızın İl Bilge Hatun dan Haymana’ya Gördesli Makbule’den Şerife Bacı’ya Nene Hatun’dan daha nice göz nurumuz gurur abidemiz olan Türk kadınına kadar ismini tarihe altın harflerle yazdıranlar milli hafızalarda yaşamaktadır ve yaşayacaklardır.

Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların ve bir ses bekleyen bütün hanımefendilerin bu anlamlı gününü tebrik ediyor, hepsini hürmetle selamlıyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi