Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya Engelliler Günü Mesajı

03 Aralık 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Dünya Engelliler Günü Mesajı
Dünya Engelliler Günü Mesajı
3 Aralık, hayata engelli fertlerin penceresinden bakmaya gayret edilen önemli bir gündür. Birleşmiş Milletler Teşkilatı, 1992 yılında 3 Aralık gününü, “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir ve öğünden beri kutlanagelmektedir.
Bilindiği üzere; engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir problem değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm fertlerin ortak gayretini gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde faydalanmaları, sosyal hayata etkin bir şekilde adapte olmalarını sağlamak, devletimizin ve toplumun önemli bir görevidir. Ülkemizin huzur ve güvenliği, tüm fertlerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engeli olan vatandaşlarımızın toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz toplumumuzu güçlendirecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyor;  sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.
Hamdi Bilge AKTAŞ
Çankırı Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi