Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi

07 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi

İlimizde 3 şehit ailemize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.

Vali Vekili Zeki KARACA programa katılan Şehit ve Gazi ailelerimizi tören mangası eşliğinde karşıladı.

Programa Garnizon Komutan V. Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Vali Yardımcıları Abdullah ASLANER ile Mustafa Emre KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, POMEM Müdürü Ahmet ÖZGE, Daire Amirleri, STK Temsilcileri ile Şehit ve Gazi Ailelerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Türk Silahlı Kuvvetleri Tanıtım Filmi seyredildikten sonra Madalya törenine geçildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihini Şehit ve Gazi Ailelerimize takdim etmeden önce konuşma yapan Vali V. Zeki KARACA “Aziz şehitlerimizin bizlere emanetleri olan kıymetli aileleri, kahraman gazilerimiz, saygıdeğer misafirler;Vatan uğrunda canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizin ailelerine “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı’nı Sayın Cumhurbaşkanımız adına takdim etmek üzere bugün bir araya geldik. Can parelerini “Vatan sağ olsun!” diyerek şehitlik makamına uğurlayan ailelerimiz için bugün gurur günüdür. Herkese nasip olmayan bu büyük fedakârlık nedeniyle sizlerle minnettarız. Devletimizin ve milletimizin bir vefa sembolü olarak sizlere takdim edeceğimiz madalya ve beratın nesilden nesile gururla, kıvançla aktarılmasını temenni ediyorum. Son birkaç gündür hain teröristlerin alçakça saldırıları sonucu maalesef şehit haberleri gelmekte ve içimizi derinden yakmaktadır. 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü Şehidimiz Sözleşmeli Piyade Er Yalçın KOCA evladımızı Kızılırmak İlçemizin Güneykışla Köyü’nde toprağa verdik. Yine bugün, Yapraklı İlçemizin Sarıkaya Köyü nüfusuna kayıtlı Polis Memurumuz Mevlüt METİN, Ankara’da görevi başında şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim.
Bu milletin birliğini bozmak, vatanımızı parçalamak isteyen tüm şer odakları unutmasınlar ki bu milletin kahraman evlatları hiçbir zaman size müsaade etmeyeceklerdir. Tarih boyunca nasıl can vermekten çekinmedikse, şehadete koşarak gittikse, bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Bizlerin bu birlik ve beraberliği devam ettiği müddetçe, bu topraklarda kıyamete kadar var olmaya devam edeceğiz.     Bugün, “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” alacak Aziz Şehitlerimiz Sözleşmeli Piyade Er Olcay ÇELİK, Piyade Uzman Çavuş Gökhan TOPAL ve Jandarma Uzman Onbaşı Hüseyin EFE başta olmak üzere tüm şehitlerimize, ailelerine ve kahraman gazilerimize ülkemize yaptıkları hizmetler için şükranlarımızı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ve gazilerimiz bilmelidirler ki yerleri her zaman başımızın üstündedir. Her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin hizmetindeyiz. Vatan sizlere minnettardır.  Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; kahraman gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.” Dedi.

Konuşmanın ardından Vali V. Zeki KARACA tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına Aziz Şehitlerimiz Şehit Hüseyin EFE, Olcay ÇELİK, Gökhan TOPAL’ın ailelerine Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Madalya töreni ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından program sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi