Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CUMHURİYET’İMİZİ KORUYUP SAHİP ÇIKALIM!…

28 Ekim 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»CUMHURİYET’İMİZİ KORUYUP SAHİP ÇIKALIM!…
CUMHURİYET’İMİZİ KORUYUP SAHİP ÇIKALIM!…

İYİ PARTİ ÇANKIRI İL VE MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI “CUMHURİYET’İMİZİ KORUYUP SAHİP ÇIKALIM!…”

Bundan 95 yıl önce Türk Milleti, kanını akıtıp canını vererek, esarete ve köleliğe karşı çıkmış ve Türk düşmanlarına karşı vatanını ve istiklalini korumuştur. Kazanılan Kurtuluş Savaşı’nın arkasından kurulan Cumhuriyet, Türk varlığının üzerindeki ipoteği kaldırmıştır.
Milli Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli olan Cumhuriyet’i 29 Ekim 1923 günü ilan edip, ilelebet yaşatılması için bizlere emanet etmiştir. Vatanımızın bütünlüğünün, Milletimizin birliğinin ve devletimizin dirliğinin muhafazası için mutlaka Cumhuriyet’imize sahip çıkmalı ve büyük bir kararlılıkla onu korumalıyız.

Eğer; Şehit ve Gazilerimizin kanlarıyla sulanan ve vatan yapılan bu topraklar üzerinde Türk kimliğimizle hür ve medeni bir şekilde yaşamak istiyorsak Cumhuriyet’imizi, iyi anlamalı ve geleceğimiz olan gençlerimize de iyi anlatmalıyız.

Son yıllarda ABD ve AB’nin başını çektiği küresel güçler, BOP gibi sömürge projeleri ile bölgemizde kan, gözyaşı, korku ve endişeyi hâkim kılarak huzur ve güveni yok etmiştir. Bu yaşananlar karşısında Cumhuriyetimizin kıymeti daha iyi anlaşılmaktadır.
Bilinmelidir ki Türk Milleti olarak bizler, batılı düşmanlarımızın ve içimizdeki yandaşlarının hain oyunlarına karşı Cumhuriyetimize sahip çıkıp korudukça hiçbir güç milletimizin birliğine ve vatanımızın bütünlüğüne zarar veremeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anıyor, Çankırı Halkı’nın ve büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum.

İYİ PARTİ ÇANKIRI MERKEZ İLÇE BAŞKANI
ERKAN YAKUP DOĞAN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi