Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

29 Ekim 2021
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

28.10.2021Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde vermiş olduğu Milli Mücadele’nin kazanılmasından sonra, “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.” ilkesinden hareketle ilan edilen Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Bu kadar çok zorluk ve imkânsızlık içerisinde, tarihte eşine zor rastlanır büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’mız sadece bizler için bir dönüm noktası olmamıştır. Tüm cihana yayılan bu emsalsiz zafer

Buy Amoxil UK

, başta sömürgecilik anlayışından tüm insanlığın kurtulması için verilen mücadelelerin de nişanesi olmuştur. Olağanüstü şartlar altında tüm zorluklara göğüs geren Türk milletinin azmi, kararlılığı, cesareti dillere destan olmuştur.


 Bizler bu büyük günümüzü coşku ile kutlayabiliyorsak, şanlı tarihimiz boyunca vatanımızı korumak pahasına verilen canlar, dökülen kanlar ve gösterilen büyük fedakârlıklar sayesindedir. Aziz milletimizin bağımsızlık yolunda göstermiş olduğu milli birlik ve beraberlik sonsuza kadar devam ettiği sürece,  demokrasimizin ve bölünmez bütünlüğümüzün zarar görmesi söz konusu olmayacağı gibi; Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” Tarih sahnesindeki her adımı büyük bir onur ve gurur vesilesi olan milletimizin Anadolu topraklarına attığı Türkiye Cumhuriyeti imzası ebediyen silinemeyecektir.


Bundan 98 yıl önce bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Yaşasın cumhuriyet!” sesleri arasında alkışlarla ilan edilen Cumhuriyetimizin, Türk milletinin tarihinde açmış olduğu yeni dönemin sağlam adımlarla devam ettirilmesi en önemli görevimizdir. Türk milletine bırakılan en büyük miras ve asla vazgeçilmeyecek bir değer olan Cumhuriyetimize var gücümüzle sahip çıkarak, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye yolunda hızla ilerlemeliyiz. Genç nesillerimizin gönüllerine vatan sevgisini, bayrak aşkını ve devlete bağlılığı nakış nakış işleyerek, evlatlarımızın atalarının yolundan gidecek ilhamı almalarını sağlamalıyız.


Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kutsal vatanımızın istiklali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyor; yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi