Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

29 Ekim 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde Türk milleti olarak birlikte kurduğumuz Cumhuriyetimizin 95. Yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da gururla kutlamaktayız.

Hatırlanması gerekir ki, 29 Ekim Anadolu’da binlerce yılın geleneğiyle ortaya çıkan yeni bir soluğun tarihidir. 29 Ekim 1923, Türk milletinin umudunun gerçekleştiği, emperyalist çevrelerin hayallerinin suya düştüğü gündür.

Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti birbirinden ayrılmaz bir bütünü teşkil etmiştir. Cumhuriyetin temel noktasının millet olduğu noktasında hiçbir şüphesi bulunmayan bizler de işte bu yüzden “Türk Milleti Sensiz Asla” demekteyiz.

İnebolu’dan başlayıp, Ilgaz-Çankırı-Ankara’ya uzanan İstiklal Yolunda Şerife Bacı, Yanığın Emine’lerin taşıdığı cephanelerin sayesinde bugün 29 Ekim’de de, Çankırı’daki devlet dairelerinden cumhuriyeti selamlayan, Siirt’te Mehmetçiğimizin, Konya’da, Edirne’de öğrencilerimizin, Çankırı’da yaranların elinde dalgalanan, İstanbul’da polisimizin elinde huzur bulan Türk bayrakları, ilelebet payidar kalacak cumhuriyetimizin en güzel göstergesi olmuştur.

Cumhuriyetin ilanında en önemli rolü oynayan Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyoruz.

 

Metin MEMİŞ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi