Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇOCUKLAR KELOĞLAN TİYATROSU İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

17 Ekim 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ÇOCUKLAR KELOĞLAN TİYATROSU İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÇOCUKLAR KELOĞLAN TİYATROSU İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ÇOCUKLAR KELOĞLAN TİYATROSU İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkez tiyatro ekibi tarafından hazırlanan “Keloğlan” isimli çocuk tiyatrosu çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen tiyatro gösterisine yüzlerce öğrencinin yanısıra Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Alperen Şahin, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan ile öğretmenler ve ebeveynler katıldı.

Tiyatro gösterisi öncesinde konuşan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen ŞAHİN “Günümüzde ne yazık ki teknoloji bağımlılığı çok küçük yaşlardan itibaren Türk çocuğunu esir almış durumdadır. Daha bebeklik döneminde, tablet ve telefon ile etrafı çevrilmiş, yemek yemesinden uykuya dalmasına kadar her anına eşlik eder duruma gelmiştir. Gelişim çağlarında ise çeşitli dijital oyunlarla teknoloji geleceğimizi etkisi altına almıştır.” dedi.

“Kurtuluş Reçetesi Anne Babaların Elinde”

Kötü alışkanlık ve bağımlılıklardan kurtuluşun reçetesinin anne-babaların elinde olduğunu belirten ŞAHİN, her anne ve babanın kendi çocukluğuna doğru gittiğinde reçeteye ulaşacağını ifade etti.

“Yavrularınızla muhabbet ediniz, onlarla vakit geçirecek oyunlar oynayınız ve en önemlisi onlara kitap okuyun” diyerek ebeveynlere seslendi.

“Tableti Bırak Oyununa Bak Projesi”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak ülke genelinde “tableti bırak, oyununa bak” isimli proje ile farkındalık çalışması başlatıldığını belirten ŞAHİN, proje kapsamında saklambaç, birdir bir, üç taş, sek sek gibi oyunları her fırsatta çocuklarla oynadıklarını ifade etti.

Bugün de “Keloğlan” adlı çocuk tiyatrosu ile çocukların karşısında olduklarını belirten ŞAHİN Türk gençliğine sahip çıkmak adına her türlü faaliyeti gerçekleştirmek için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

 “Mesajı Aldım Bu Salon Artık Yetmiyor”

Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen ŞAHİN’in ardından konuşan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN “bu salonu ilk defa bu kadar kalabalık görüyorum, mesajı aldım burası artık yetmiyor” dedi.

Çocukların yoğun ilgisine olan memnuniyetini dile getiren ESEN, çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu belirterek, içinde bulunduğumuz çağda sosyal medya, dijital oyunlar vb etkenlere rağmen çocukların kültürel etkinliklere olan ilgisinin arttığını, bunun sevindirici bir durum olduğunu ifade etti. Gereken mesajı aldığını sözlerine ekleyen ESEN çocuklara yönelik daha fazla kültürel faaliyet yapma sözünü verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Ülkü Ocakları Genel Merkez tiyatro ekibi tarafından tek perde “Keloğlan” adlı tiyatro gösterisi interaktif bir şekilde, çocukların yoğun ilgisiyle sahnelendi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi