Dolar : Alış : 30.8388 / Satış : 30.8944
Euro : Alış : 33.2640 / Satış : 33.3239
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı’da Ramazan Hızlı Başladı

08 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı’da Ramazan Hızlı Başladı
Çankırı’da Ramazan Hızlı Başladı

Çankırı Belediyesi’nin bu yılki iftar programı, Sultan Süleyman (Büyük) Camii önündeki alana kurulan iftar çadırında başladı. Geleneksel Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Çankırı’da yine yüzlerce kişi aynı iftar sofrasında bir araya geldi. Çadırın dışına da masalar kuran Belediye, günlük 600 kişiyi aynı iftar sofrasında ağırlıyor. 

Ramazan Ayı Boyunca İftar Çadırında Ücretsiz İftar Yemeği

İftar çadırını ziyaret eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, oruç açmaya gelen vatandaşlara çorba dağıttı. Başkan Esen, iftar sofralarını tek tek gezerek vatandaş ile sohbet etti. İftar çadırında Ramazan ayı boyunca ücretsiz olarak iftar yemekleri verilecek. Esen, Çankırı’da birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma duygularını pekiştirmek ve Ramazan ayının maneviyatını vatandaşlar ile paylaşmak için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını belirtti.  

Geleneksel Ramazan Etkinlikleri Başlıyor

Çankırı Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinlikleri bu yıl da aynı coşku ile devam edecek. Ramazan ayı süresince her Cuma ve Cumartesi günleri Karatekin Parkı’nda saat 21.00’den sonra farklı etkinlikler düzenlenecek. Çankırılılar, iftar sonrası geleneksel Ramazan etkinlikleri ile Ramazan ayını yine doyasıya yaşayacak.  

İftar Sonrası Dost Sohbetleri Çivitçioğlu Medresesi’nde

Çivitçioğlu Medresesi, Ramazan ayında iftardan sonra açık olacak. Vatandaşlar, iftar sonrası dost sohbetlerine medresede devam edebilecek. Ailesi ve dostları ile birlikte medreselere gelen vatandaşlara çay ikram edilecek.

Ramazan Pazarı ile Çankırı Hareketlenecek

İftar sonrası Çankırı’da hareketli geçecek. Kent Müzesi ile Şahinler Çay Bahçesi arasındaki Sinema Sokak’ta Ramazan Pazarı kurulacak. Vatandaşlar, iftar sonrasında hem kısa yürüyüşler gerçekleştirip hem de kurulan pazardan alışveriş yapabilecek. Çankırı sokakları Ramazan dolayısı ile yine en yoğun günlerini yaşayacak.  

Hayırsever Vatandaşlar İftar Sofrasının Masraflarını Karşılayabilecek

Hayırsever vatandaşlar, Çankırı Belediyesi tarafından Büyük Camii önüne kurulan geleneksel iftar çadırında verilen yemeğin masraflarını karşılayabilecek. Ramazan ayı boyunca sürecek uygulama kapsamında; Belediye veznesine kişi başı ücreti olarak 15 TL yatırılarak iftar yemeğine katkı sağlanabilecek. İftar yemeğini karşılamak isteyen sivil toplum kuruluşları ile özel kuruluşlar ise yönetim kurulu ve üyelerinin de katılımıyla iftar sofrasında vatandaşlar ile birlikte oruç açabilecek.

Çankırı Belediyesi, Ramazan ayının dayanışma ve paylaşma ruhuna yakışır bir kampanya başlattı. İftar sofralarının kurulmasına yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlar, istediği sayıda kişiye iftar yemeği verebilecek. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Ramazan ayında oruç tutan vatandaşların iftar yemeğini karşılayarak bu manevi duyguyu tatmak ve bazı sebeplerden dolayı oruç tutamayarak verdiği iftar ile borcunu ödemek isteyen hayırsever vatandaşların Çankırı Belediyesi ile irtibata geçerek iftar yemeklerini verebileceklerini belirtti. Esen, “İhtiyaç sahiplerimiz için Ramazan ayında sıcacık bir sofra kurmak isteyen hayırseverleri bekliyoruz.” dedi.  


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi