Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1006 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇANKIRI’DA KUR’AN HİZMETİNE BÜYÜK DESTEK

02 Ekim 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ÇANKIRI’DA KUR’AN HİZMETİNE BÜYÜK DESTEK
ÇANKIRI’DA KUR’AN HİZMETİNE BÜYÜK DESTEK

27 Eylül 2019 Cuma namazı sonrası Cemaleddin Ferruh Kur’an Kursu Dursun Göktaş Ek Hizmet Binası açılışı gerçekleştirildi. Cemaleddin Ferruh Kur’an Kursu Hafızlık Proje öğrencisi Yusuf  Kayra EMİROĞLU’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program,  Hayırsever Göktaş ailesi adına Bayram GÖKTAŞ’ın teşekkür konuşması ile devam etti. İl Müftümüz Bürhan KELEŞ konuşmasında: Çankırı’da Kur’an hizmetinin belirli noktaya geldiğini, 2009 yılı Eylül ayında 40 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Cemalettin Ferruh Kur’an Kursu’nda 79 hafız yetiştiğini, bu güne kadar 200’e yakın öğrencinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nda imam hatip, müezzin kayyım gibi çeşitli kadrolarda görev aldığını söyledi. Kursta 8 sınıf ile hafızlık ve hafızlık ön hazırlık eğitimi yapılmakta olup, 4 sınıfında Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu ile birlikte hafızlık projesi yürütülmektedir. Bugün açılan ek hizmet binasının iki katlı ve 250 m2 olup, birinci katın sosyal faaliyet alanı, ikinci katta da 4 hafız dinleme odası ve mescidin bulunduğunu, ifade etti. İl Müftümüz hayırsever Göktaş ailesine Kur’an hizmetine olan bu desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 Program, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ARI’nın Sadık GÖKTAŞ’a hediye takdimi ile devam etti.  İl Müftü Yardımcısı Hasan LİMON’un yaptığı dua   ve kurdele kesimi sonrası,  binanın gezilmesi ve ikram ile program sona erdi.

Programa Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER,  Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU,  Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN,  kurum amirleri,  siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile pek çok vatandaş katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi