Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇANKIRI’DA GENÇLERLE İFTAR COŞKUSU

24 Mayıs 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»ÇANKIRI’DA GENÇLERLE İFTAR COŞKUSU
ÇANKIRI’DA GENÇLERLE İFTAR COŞKUSU

“Gençlerini ihmal eden toplumlar geleceklerini imha ederler.”

İl Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çankırı Şubesimiz ile hayırsever halkımızın katkılarıyla gençlere yönelik  iftar programı düzenledi.

Ahmet Yesevi  Camii avlusunda düzenlenen iftar programına şehrimizde eğitim gören yaklaşık 1500 üniversite ve lise öğrencisinin yanı sıra iftar veren hayır sahipleri, Vali Yardımcısı,Karatekin Üniversitesi Rektör yardımcısı, İlahiyat Fakültesi Dekanı, üniversitenin çeşitli fakültelerinden öğretim görevlileri, İl Milli Eğitim Müdürü, ilçe kaymakamları, ilçe müftüleri, daire amirleri ve müftülük personeli katıldı.

İftar öncesi İl Müftülüğü tasavvuf musikisi korosunca ilahi dinletisi yapıldı.  Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftümüz Bürhan KELEŞ gençlere bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Gençlik koordinatörlerimiz ve din görevlilerimiz nezaretinde istikbalimiz ve umudumuz olan gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen iftar programına katılan herkese teşekkür etti. Gençlerle, mübarek bir ayın mübarek bir akşamında birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bürhan KELEŞ, sınav haftasında olan gençlere başarılar diledi. İftar programına katılan gençlere ve misafirlere Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezindeki faaliyetler hakkında da bilgi veren KELEŞ, Ramazan süresince Diyanet Gençlik Çalışmaları Merkezlerinde her akşam 120 öğrenciye iftar veren hayır sahiplerine teşekkür etti. Başlayan bu geleneğin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini temenni ettiğini dile getirdi. “Gençlerini ihmal eden toplumlar geleceklerini imha ederler.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan iftar duasının ardından program sona erdi ve gençlerle birlikte Ahmet Yesevi Merkez Camii’nde topluca akşam ve teravih namazı kılındı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi