Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı’da Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu

16 Temmuz 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı’da Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu
Çankırı’da Demokrasi ve Milli Birlik Günü Coşkusu
İlimizde Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Milli İrade Meydanı’nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Kucaklama Taşı mevkiinde toplanan Çankırı halkı Milli İrade Meydanı’na kadar yürüdü. Çeşitli sloganlar atan vatandaşlar arasında bulunan özel harekat eğitimi almakta olan polis adayları da çeşitli marşlar söyledi. Yürüyüş esnasında gökyüzünde Ay ve Yıldız’ın yan yana gelmesi de güzel görüntüler oluşturdu.
Etkinliklere Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve eşi Hanımefendi Seval AKTAŞ’ın yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, İstanbul Milletvekili Hulusi ŞENTÜRK, eski Çankırı Milletvekili İdris ŞAHİN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet KURUMAHMUT, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet ÖZGE, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, daire amirleri, STK temsilcileri ve binlerce Çankırılı katıldı.
Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan etkinliklerde Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi ŞENTÜRK birer konuşma yaptı. Ülkemizin 15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti’nde eşi benzeri görülmemiş bir saldırıya maruz kaldığını ifade eden Valimiz Hamdi BİLGE AKTAŞ, “Bundan tam 2 yıl önce bugün bu saatlerde ülkemizi milletimizi Cumhuriyetimizi yok etmek isteyen hainler harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz milletimizin üzerine çevirmişlerdir. Ancak milletimiz tek yürek olup Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara ve meydanları buradaki gibi doldurmuştur. Aziz milletimiz canlarını hiçe sayarak, FETÖ terör örgütü mensuplarının darbe girişimini başarısızlığa uğratmıştır” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmalar sonrasında etkinlikler Kur’an tilaveti, mini konserler ve sinevizyon gösterileriyle devam etti. Etkinlikler kılınan sabah namazının ardından sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi