Dolar : Alış : 31.0737 / Satış : 31.1297
Euro : Alış : 33.7284 / Satış : 33.7892
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 998 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Şöleni

04 Kasım 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Şöleni
Çankırı Ülkü Ocakları’ndan Cumhuriyet Şöleni

Çankırı Ülkü Ocakları tarafından ilimiz Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Osman ÖZTUNÇ ve İlyas ÖZTÜRK konseri, Ülkü Ocaklı gençlerin yanısıra Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe teşkilatları, Çankırı, Yapraklı ve Bayramören Belediye Başkanlarıyla birlikte çok sayıda Çankırılı vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.


Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen ŞAHİN, konuşmasında Cumhuriyetin önemine vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi: 


Konuşmama başlamadan önce, programın hazırlanmasında emeği olan İmkansızlıkları imanlarıyla, imkanlı kılan, tüm güçlüklere korkusuzca göğüslerini siper eden, aklı, fikri, düşüncesi geleceğin milliyetçi Türkiye’sinde olan, gelecek seçimlere değil gelecek nesillere adanmış yüreklere, Çankırı’nın vefakar ve fedakar Bozkurt’larına ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki:
Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.
İşte bu anlam dolu sözündeki gelecek bugün burada, işte bu salondadır.
Cumhuriyeti yarınlara taşıyacak, muhasır medeniyetler seviyesine yükseltecek irade ve yetenek bizimle beraber burada ve dimdik ayaktadır.


96. Yılını büyük bir çoşkuyla kutladığımız Cumhuriyet yeni yaşında, yeni hedeflere bu salondaki irade ile ulaşacaktır.


29 Ekim 1923 tarihi diriliş ve yükseliş eşiğidir.Türkiye Cumhuriyeti bağış, lütuf veya hediye değildir.Her şeyden önce inancın, imanın ve yılmaz bir iradenin eseridir.Haklı ve haysiyetli bir mücadelenin karar ve kıvancıdır. 


15 Mayıs 1919’da İzmir’in işgali, halk savunmasını harekete geçirmiş ve Kuva-yı Milliye ruhu ortaya çıkmıştır. Bu ruh Mustafa Kemal’in başlattığı Milli Mücadele ile birleşmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini oluşturmuştur.


Dünün Ali Kemal’leri halen aramızdadır, fitne ve fesat tohumları ekmek ile meşgullerdir. Ancak hesaba katamadıkları bir nokta vardır ki: dünün Ali Kemal’leri ölmediyse, Mustafa Kemal’leri de tükenmemiştir, işte burada ve yürekleri Milli Mücadele ruhuyla halen çarpmaktadır.
Türkiye Cumhuriyetini payidar kılacak ruh Ülkücü iradeyle sonuca ulaşacaktır. Akif’in de İstiklal Marşımızda değindiği gibi:Korkma Sönmez bu şafaklarda yüzen Alsancak,Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son OCAK!


En son Ülkücü, son nefesini verene kadar aynı ruh dimdik ayakta kalacaktır.


Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünü tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


Tanrı Türk’e Yar Olsun!

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi