Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı Ülkü Ocakları Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

21 Kasım 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı Ülkü Ocakları Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı
Çankırı Ülkü Ocakları Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmen; yarınları inşa eden, kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedir. Geleceği şekillendirmede ve bilinçlendirmede en önemli konumdadır. Evlatlarımıza çizeceği ufuk çizgisi, ülkemizin yarınlarına en büyük katkıyı sunacaktır. Yarının lider ülke Türkiyesi ellerinde şekillenecek, geleceğin bilim ve ilim insanları öğretmenlerimizin ellerinde yetişecektir. 
Öğretmen sabır demektir. Her türlü zorluğa ve imkansızlığa rağmen, yarınları umut eden ve geleceği hazırlamakta kararlı olan, toplumun en önemli görevini yerine getiren, bir meslekten daha ötesi bir ülkeye hayat veren yegane kişidir.


Öğretmen rehber demektir. Toplumun her kademesine bireyler yetiştiren, aileden sonra kişinin hayatına ince dokunuşlarla temas eden, tabiri caizse; bireyi nakış nakış işleyip hayata hazırlayan Türk toplumunun mihenk taşıdır.


Öğretmen ideal demektir. Birçoğumuzun ilkokul yıllarından bu güne örnek aldığımız, ufkumuzu açan, hedeflediğimiz yolda engelleri aşmayı öğreten, karşılık beklemeden hizmet eden, emeğin bir diğer adıdır.
Bilmenizi isterim ki Çankırı Ülkü Ocakları, eğitim anlamında Milli Eğitim camiasının koşulsuz yanındadır. Geleceğimiz için, hiçbir evladımızdan vazgeçme lüksümüz yoktur. Her bireyi kazanmak ve ülkemize kazandırmak adına Türk Gençliğine dün olduğu gibi bugünde öğretmenlerimiz ile birlikte sahip çıkacağız. 


Yalnızca bir gün değil, her an ve alanda aklımızda olan değerli öğretmenimizin; 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eder, ülkülerinden vazgeçmeden, yarınlara yeni nesiller yetiştirmek için özverili çalışmalarında başarılar dilerim. 


Mustafa Alperen ŞAHİN
Çankırı Ülkü Ocakları Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi