Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

18 Ocak 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler… Eğitim sürecinin her bir kademesinde yer alan eğitim ailemizin özverili mensupları…

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 17 Ocak 2020 Cuma gününden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 3 Şubat 2020 Pazartesi günü yeni bir döneme doğru heyecanla devam edecektir.

İlimiz genelinde bulunan 207 okul ve kurumda 2.111 öğretmenimiz ile eğitim öğretim faaliyetlerini yerine getirmekteyiz. Toplam 28.172 öğrencimiz 17 Ocak 2019 tarihinde karne alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin karne heyecanını öğrencilerimiz ile birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızın karnelerindeki notların düzeltilmesi her zaman mümkündür. Önemli olan çocuklarımızın eksikliklerinin farkında olmak ve bu eksikliklerin nasıl kapatılacağı, telafi edileceğine kafa yormaktır. Veli, öğretmen ve öğrenci işbirliğinin canlı tutulması her şeyden önemlidir. Unutulmamalıdır ki eğitim, paydaşların koordinesi ile birlikte daha verimli hale gelir. Eğitim öğretim faaliyetleri sadece okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülmelidir. Bu bağlamda velilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Çocuklarımızı yargılamadan onlarla konuşmalı daha iyiye ve daha güzele yönlendirmeliyiz. Yavrularımızın bizim yani ülkemizin geleceği olduğunun bilincinde olmalıyız. Onlara ahlâklı bireyler olmaları yönünde telkinlerde bulunmalıyız. Yarıyıl tatilini bir fırsat olarak görüp çocuklarımız ile daha fazla anı biriktirme çabası içerisinde olmalıyız. Çocuklarımızın iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlere düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Sermayesi insan olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bir ülkeyi kalkındırmak için gerekli ilk kıvılcımı sizler sağlıyorsunuz. Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve her biriniz büyük fedakârlıklar sergilediniz. Dönem boyunca gerçekleştirdiğiniz projeler göğsümüzü kabarttı. Çok önemli başarılar sizlerin sayesinde gerçekleşti. Öğrencilerimize fedakârlığı, paylaşmayı, vatan sevgisini, büyüklere saygıyı, ecdada kıymet vermeyi sizler öğrettiniz. Çocuklarımızın hayatlarına rehberlik ediyor olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz.

Sizlerin varlığı geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en büyük motivasyon kaynağı. Tatil döneminde kendinizi, bilgilerinizi güncelleyip yeni dönemde aynı şevkle yavrularımıza yol göstereceğinize inancım tamdır.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bugün karne günü… Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını alacaksınız. Sizlerin vatanımızın menfaatleri doğrultusunda çalıştığınızdan şüphemiz yok. Karnenizde istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz bu sizi daha çok yüreklendirmelidir. Başarıya giden yolda engebeler, engeller olacaktır. Karşılaştığınız problemler sizlere büyük hayat tecrübesi kazandıracaktır. Önemli olan karşılaştığınız problemlere çözüm yolları bulabilmektir. Hiçbir başarının tesadüf olmadığı bilinciyle başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri teknolojiyi yakalayan, çözüm üreten, kültürel faaliyetlere önem veren,  vatanı için canla başla çalışan, ülkesine ve insanlığa karşı sorumluluklarını bilen, değerlerine sahip çıkan bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Tatil döneminde her anın kıymetini bilerek aileniz ile zaman geçirin. Kitap okumayı da ihmal etmeyin. Kitap okumanız sizlere çok boyutlu düşünme yetisi kazandıracaktır. Böylelikle olayları sebep sonuç ilişkisi içerisinde yorumlayabilme becerisini daha etkin kullanma fırsatı yakalayacaksınız. Çankırı’daki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmeniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmeniz, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanız daha verimli bir yarıyıl tatili geçirmenizi sağlayacaktır.

Bu düşüncelerle 3 Şubat 2020 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek üzere sizleri okullarımızda bekliyor olacağız. Hepinize iyi tatiller diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muammer ÖZTÜRK
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi