Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmenler ve Saygıdeğer Veliler,

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılını, bütün eğitim paydaşları olarak büyük bir özveri ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 14 Haziran 2019 Cuma günü başlayacak olan yaz tatili ile birlikte Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kurumlarımızda eğitim gören 25.158 öğrencimiz karne sevincini yaşayacak.

İlimiz genelinde bulunan 207 okul ve kurumda 2.111 öğretmenimiz ile eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Temel eğitim kurumlarımızda 17.784 ortaöğretim kurumlarımızda ise 7.374 olmak üzere 25.158 öğrencimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlayacaklar.

Kıymetli Velilerimiz,

Millî Eğitim personelimiz ve siz kıymetli velilerimizle çocuklarımızın yarınlara emin adımlarla yürümelerini sağlamak için sene boyunca canla başla çalıştık. Bizler okullarımızda çocuklarımıza yol gösterirken sizler ise evlerinizde göz bebeğimiz çocuklarımıza yol gösterdiniz. Çocuklarımızın gelişim süreçlerine birlikte şahit olduk. Bu süreçte bizlerden desteğinizi esirgemediniz, sizlere teşekkür ediyorum. Siz kıymetli velilerimizden bu tatil döneminde beklentilerimiz var. Tatil sürecinde çocuklarımıza vakit ayırmanız, çocuklarınızla paylaşacak ortak hobi sayısını artırmanız ve çocuklarımızın fiziki ihtiyaçlarını karşılamak adına en az bir adet spor branşına yönlendirmeniz faydalı olacaktır. Elbette arkamızda bıraktığımız eğitim öğretim sürecinde karne notları iyi veya beklenenin altında kalan öğrencilerimiz olacaktır. Yavrunuzun karnesinde bulunan verilere göre çocuklarınızı akranları ile bir yarış içine sokmayınız. Karneleri nasıl olursa olsun çocuklarımızı birbirleri ile kıyaslayarak bu ağır psikoloji altında ezmeyelim, unutulmamalıdır ki çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir.

Değerli Meslektaşlarım,

Omuzlarınızdaki yükün farkındayız. Eğitim öğretim yılı boyunca üstün çalışmalarınızın takipçisi olduk. Gerçekleştirdiğiniz fedakârlıkları yakından takip ettik.  Çocuklarımızı yarınlara hazırlarken verdiğiniz emeği gıpta ile izledik. Öğrencilerimize milli ve manevi değerleri aşılamanın ve onlara örnek olmanın haklı gururunu yaşayınız. Tatil döneminde mesleki açıdan kendinizi geliştirmenizi, kitap okumanızı, yeni yerler görmenizi, yeni insanlar tanımanızı ve ufkunuzu genişletmenizi arzu ediyorum. Mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Oldukça yoğun bir eğitim öğretim döneminden sonra dinlenmeyi sonuna kadar hak ettiniz. Önümüzdeki tatil döneminde doyasıya eğlenin. Hepiniz çok özelsiniz. Her birinizin ortaya çıkmamış birçok yeteneği mevcut. Bu tatil döneminde kendinizi keşfedin, limitlerinizi zorlayın. Kendinizi keşfetme serüveninizde kitaplar sizlere yol gösterici olacaktır. Bu sebeple kitaplarla aranıza mesafe koymayın. Yine bu dönemde akrabalarınızı tanıyın, bizi biz yapan manevi değerlerimizi tadın. Büyüklerinizi ziyaret edin emin olun en az kitaplar kadar, büyüklerinizin yaşamış oldukları olaylar sizlere yeni ufuklar açacaktır. Unutmayın sizler güzel vatanımızın geleceğisiniz. Her biriniz bir fidansınız ilerleyen dönemlerde koca çınar olup bu vatanın nefes almasını, yarınlara kök salmasını sağlayacaksınız. Bu duygu ve düşünceler ile hepinizin tatilinin mutlu geçmesini diliyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi