Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

19 Ocak 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı
Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmenler ve Saygıdeğer Veliler,

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini özverili bir biçimde çalışmanın ve huzurlu bir biçimde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 18 Ocak 2019 Cuma gününden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 4 Şubat 2019 Pazartesi günü eğitim öğretimin başlamasıyla sona erecektir.

İlimiz genelinde bulunan 177 okul ve kurumda 2.091 öğretmenimiz ile eğitim öğretim faaliyetlerini yerine getirmekteyiz. Temel eğitim kurumlarımızda 20.551, ortaöğretim kurumlarımızda ise 7.482  olmak üzere toplam 28.033 öğrencimiz 18 Ocak 2019 tarihinde karne alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız.

Kıymetli Velilerimiz,

Her biri geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim öğretimini emanet ettiğiniz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına çok önemli sorumluluklar düştüğünün farkındayız.  Fakat sizlerin aktif şekilde yer almadığı bir eğitim öğretim sisteminin başarı şansı bulunmamaktadır.

Okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetlerinden istenilen sonuçların alınabilmesi; öğrenci, öğretmen ve velilerimizin eğitim öğretim süreci boyunca iş birliği içerisinde olmasına bağlıdır. Sizlerin öğrencilerimizin eğitimlerine gösterdiğiniz ilgi, onlarla birlikte geçirdiğiniz zaman, onlara gösterdiğiniz anlayış, verdiğiniz sevgi ve her daim yanlarında olduğunuzu hissettirmeniz çocuklarımızın başarılarını arttıracak ve yarınlara emin adımlarla yürümelerinde etkin rol oynayacaktır.

Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeliyiz. Unutmamalıyız ki karne tek başına başarı göstergesi değildir. Karneler, öğrencilerimizin davranış, tutum, şahsiyet ve zekâlarının bir göstergesi olmayıp sadece dönem boyunca derslerde gösterdikleri performansın değerlendirilmesidir. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edebilecekleri bir durumdur. Siz, çocuklarınıza güvenin ve onlara değerli olduklarını hissettirin. Çocuklarımızın iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır.

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlere çok büyük bir sorumluluk yüklendiğinin farkındayız. Eğitim sistemi, öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve hiçbir eğitim sistemi öğretmeninin niteliğini aşamaz. Bu bilinçle dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerden, yaptığınız fedakârlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz güzel çalışmalardan, güzide vatanımızın emanetçileri olan öğrencilerimizin hayatına rehberlik ediyor olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz.

Aklıselim, kalbiselim, zevkiselim sahibi bireyler yetiştirme sorumluluğu ile çalıştığınızın bilincindeyiz. Çocuklarımızın akademik başarıların yanında onların çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarfedebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak yetiştirmesi amacıyla yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hiçbir başarının tesadüf olmadığı bilinciyle başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgiyi paylaşabilen, gelişen teknolojiyi kullanabilen, öz güveni yüksek, kültürüne duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Tatilde dinlenmeniz, Çankırı’daki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmeniz, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmeniz, sportif, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanız ve kitap okumanız sizlere birçok fayda sağlayacaktır. Hayatın her döneminde ve her alanında başarılı olmanın öncelikle buna inanmak ve çalışmakla mümkün olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Herkesin tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp kendi payına düşen önlemleri alarak, eksikliklerini gidererek daha dinamik ve daha yenilenmiş bir şekilde 4 Şubat 2019 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek temennisi ile hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muammer ÖZTÜRK

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi