Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 999 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2018
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü Mesajı
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Meslektaşlarımız,

Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mekteplerine “başöğretmen” olduğu gündür. Bugün biz eğitimcilerin, öğretmenlerin günü! Temeli ailede atılan ve bir yaşam boyu sürecek körpe dimağları işleyen, gelecek umutlarını yeşerten öğretmenlerin günüdür.

Bu gün, öğretmenlik mesleğini ifa etmenin onur ve gururunu yaşıyoruz. İlimizde bizlere emanet edilen, 31152 evladımızın – ciğerparelerimizin geleceğine yön vermenin sorumluluğunu, mesuliyetini, vebalini üzerimizde taşıdığımızın bilincindeyiz. Altın cevheri, ustasının elinde nadide bir mücevhere nasıl dönüşüyorsa, gençlik cevheri de öğretmenlerimizin elinde dikkat, sabır, fedakarlık, incelik, emek ve göz nuruyla kıymet biçilmez bir mücevhere dönüşmektedir.

Ürünü insan olan ve insanlık tarihinin en önemli mesleği olan öğretmenlik aslında ülkemizin geleceğidir. İyi ve nitelikli yetişmiş bireyler ömür boyunca bulundukları topraklara her alanda zenginlik katmışlardır. Kültür, sanat, spor, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanlarda gelişme kaydetmek emin olunuz ki kaliteli bir eğitime ve yetişmiş insan gücüne bağlıdır.

Toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerin gayretlerine bağlıdır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer alır. Milletimizin her bir ferdinin öğretmenlerimize olan sevgisi, saygısı ve inancı tamdır. Bunun içindir ki; milletimiz saygı ve sevgide anne-babadan sonra ilk sırayı öğretmenlerimize vermiştir.

Öğretmenlik, bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsalidirler. Yeni nesilleri, bir anlamda ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz eğitim ordumuzun varlığı, milletimize daima güven vermektedir. Ona vereceğimiz önemin kendimize verdiğimiz önemden, göstereceğimiz saygının kendimize duyduğumuz saygıdan kaynaklandığını bilerek; kalplerinin vatan, millet, insanlık aşkı ve idealiyle dolu olduğundan şüphe etmediğimiz öğretmenlerimizi, gayret ve fedakârlıklarından dolayı kutluyoruz.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunun başarılı olmasında;  2053 ve 2071 vizyonlarının hayata geçirilmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının çok önemli payı olacaktır. Ülkemizin geleceğe dair hedeflerini gerçekleştirecek gençleri hep birlikte yetiştireceğiz.

Sınıf, okul, ev, medya, sokak her yer ama her yer çocuğun sağlıklı beslenmesine ya da tam tersine zehirlenmesine neden olan doğal eğitim alanlarıdır. Şehrimiz caddesi-sokağı ile postanesi- pastanesi ile her bir alanı yaşam okuludur. Yaşam alanları her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katmalıdır.

Eğitime katkı sağlayan tüm resmi kurumlarımızın çalışanlarına, STK’larımıza, torunlarına sahip çıkan ninelerimize, mahallelerde gören gözümüz işiten kulağımız olan muhtarlarımıza, öğrencilerimizi taşıyan şoförlerimize, gençlerimizi traş eden berberlerimize, çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşıladığı bakkallarımıza- alış veriş merkezi sahiplerine kısacası gelecek kaygısı taşıyan biz öğretmenlere yardımcı olan millet olma ödevini yerine getiren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Uzun soluklu yolculuğumuzda, gelecek kaygısını gidermek, sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için millet olarak tamamımızın  el ele güç birliği yapması, bu birlikteliğin çocuklarımızın neşesi ve mutluluğu, ailelerin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı olacağı muhakkaktır. Unutulmamalıdır ki “ İnsan yaşadığı yere benzer” “Ağaç ağacın gölgesinde yetişir.” Burası Çankırı yaşadığımız şehir çok güzel , insanımız çok güzel …. Yetişen neslimizi de hep birlikte şekillendireceğiz…

Şehir merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında vazifelerini  hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımızla tebrik ediyoruz. Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete göç eden öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Bu mesleği uzun yıllar fedakarca sürdürdükten sonra emekli olmuş öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza da sıhhat ve afiyetler diliyoruz.

Çankırı’da, yaşam alanlarında gönüllü öğretmenlik yapan Çankırı halkının “Öğretmenler Gününü” tebrik ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki Öğretmene verilen değer, her şeye ama her şeye değer…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi