Dolar : Alış : 32.1203 / Satış : 32.1782
Euro : Alış : 34.9383 / Satış : 35.0013
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı, Dezenfekte Ediliyor

20 Mart 2020
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı, Dezenfekte Ediliyor
Çankırı, Dezenfekte Ediliyor

Çankırı Belediyesi, tüm dünyada tehdit haline gelen corona virüse karşı vatandaşlarını korumak ve virüsün büyük bir salgına dönüşmesini önlemek amacı ile aldığı tedbirleri uygulamaya devam ediyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında özel kıyafetli ekipler, kent genelinde dezenfeksiyon çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Çankırı’da vatandaşların yoğun olarak bulunduğu toplu taşıma araçları, belediye otobüsleri, şehir içi parklardaki oyun grupları, kameriyeler, banklar, spor aletleri, konteynerler, çöp tenekeleri, camiler, sağlık ocakları, belediye hizmet binası, otobüs durakları, yaya korkulukları ve kaldırımlar ilaçlanıyor. Çalışmalar kapsamında tüm cadde ve sokaklarda da dezenfekte ve yıkama çalışmaları gerçekleştirecek.

Vatandaşın en çok kullandığı ve temas ettiği alanlar başta olmak üzere şehir genelinde önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, dışarı çıkmak zorunda olmayanlar için bu süreci evde kalarak geçirmenin önemli bir vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi. Belirli kriterleri oluşturan Belediye çalışanlarına da 16 Mart’tan itibaren 12 gün boyunca izin verdiklerini ifade eden Esen, önceliklerinin halk sağlığı olduğunu belirterek bu süreci el birliği ile atlatacaklarını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi