Dolar : Alış : 32.1874 / Satış : 32.2454
Euro : Alış : 34.9180 / Satış : 34.9809
output_LDYDOV
HAVA DURUMU
hava durumu

Cankiri

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 16 Kategoride 1007 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çankırı Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arasında Ara Tatil İşbirliği Protokolü İmzalandı

15 Kasım 2019
Ana Sayfa » Çankırı Gündemi»Çankırı Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arasında Ara Tatil İşbirliği Protokolü İmzalandı
Çankırı Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arasında Ara Tatil İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çankırı Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan ara tatil uygulamasının verimli geçmesini sağlamak amacı ile protokol imzalandı.  Protokol kapsamında; 18–22 Kasım ve 06–10 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak ara tatillerde Belediyeye ait tüm tesislerden Çankırı merkez ve ilçelerindeki tüm öğrenciler, aileleri ile birlikte ücretsiz yararlanabilecek.  Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bu protokol ile öğrencilere kültürel değerleri benimsetmek, ahlaki gelişimlerine destek olmak, kendisi ile barışık, sorumluluklarını bilen, etrafına duyarlı ve geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmek ve okul dışı öğrenme ortamlarının etkin kullanımını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Çankırı’da öğrencilerin ara tatillerde hem dinlenmelerini hem de öğrenerek keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile Çankırı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti. Ortaklaşa imzalanan protokol kapsamında Çankırı ili ve ilçelerindeki tüm öğrenciler Belediyeye ait tarihi ve kültürel mekânlar ile Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Protokol kapsamına alınan 18–22 Kasım ve 06-10 Nisan tarihlerinde ara tatile çıkan çocuklar; Radyo ve İletişim Müzesi, Tarihi Çamaşırhane Müzesi, Tuz Mağarası, cam seyir terasını ücretsiz olarak ziyaret edebilecek ve Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda bulunan spor tesislerinden ücretsiz faydalanabilecek. Öğrencilerin rağbet gösterdiği Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi, bilim, sanat ve zeka atölyelerini belirlenen tarihlerde saat 08.30-12.00 arasında çocuklara ücretsiz olarak açacak. Öğrenciler, Çivitçioğlu ile Buğday Pazarı (Hazımiye) Medreselerindeki el sanatları kurslarına da katılabilecek. Gemi ve Tren Kütüphane hizmetlerinden faydalanırken, Güneş Enerji Santrali, Katı Atık Bertaraf Tesisi, Geçici Hayvan Bakım Merkezi ziyaretlerinde ise öğrencilere rehberlik hizmeti verilecek. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk “Belediye ile birlikte hazırladığımız beş günlük programda; öğrencilerimizin sosyal ve kültürel aktivitelerden ücretsiz olarak faydalanmasını sağlayacağız. İlk ara tatilin tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZILARI

Tüm Yazarlar

Tasarım: Mutlak Web Bilişim Hizmetleri - Sponsor: Çankırı Firma Rehberi